Metro Exodus oraz GreedFall trafią na konsole nowej generacji w ulepszonej wersji

Zarówno postapokaliptyczne Metro Exodus, jak i fantastyczne GreedFall, otrzymają swoje wersje na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, a to wiąże się oczywiście z wieloma ulepszeniami. Jednym z nich będzie funkcja ray tracingu, która staje się powoli standardem w przypadku przejścia starszych tytułów na nową generację.

Next-genowe Metro Exodus i nowa gra z serii w drodze

Tak się składa, że studio 4A Games obchodzi dziesiątą rocznicę od wydania pierwszego Metro na komputery – Metro 2033. Z tej okazji twórcy zdecydowali się umieścić publikację z podziękowaniami, ale i paroma istotnymi informacjami na temat przyszłości serii i samego Metro Exodus.

I zaczynając od wspomnianej części gry – Metro Exodus trafi w przyszłym roku na konsole nowej generacji, czyli Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Na ten moment brakuje jakichkolwiek szczegółów czy daty premiery, ale można spodziewać się większej liczby klatek na sekundę, krótszych czasów ładowania i – naturalnie – ray tracingu.

Metro Exodus

Wygląda również na to, że Metro ma świetlaną przyszłość. W tej samej aktualizacji przyznano się do prac nad kolejną częścią tej serii – i tutaj podobnie brakuje szczegółów, poza tym, że gra ukaże się na konsole dziewiątej generacji i PC-ty.

Studio ma zamiar nawet pójść o krok dalej, dostarczając po raz pierwszy tryb wieloosobowy w uniwersum Metro, a to dzięki współpracy z Saber.

GreedFall na Xbox Series X|S i PlayStation 5 też nie zabraknie

Jedna z ciekawszych gier RPG, która spotkała się z dobrymi opiniami – i summa summarum nie wypadła najgorzej na tle pozostałych tytułów. Niewykluczone, że wkrótce zyska sobie jeszcze więcej uwagi. A to dzięki temu, że podobnie jak Metro Exodus, GreedFall znajdzie się na konsolach nowej generacji i otrzyma ulepszoną wersję. Kiedy? Nie wiadomo.

GreedFall

Tak samo ma otrzymać w przyszłości więcej zawartości, ale nie zdecydowano się wspomnieć słowem, czy jest to przyszłość daleka, czy niedaleka.

Zobacz również: