(fot. Facebook)

Messenger z funkcją udostępniania ekranu na Androidzie i iOS

Facebook za pośrednictwem oficjalnego bloga poinformował o nowości wdrażanej w mobilnej aplikacji Messenger. Użytkownicy komunikatora mogą już udostępnić ekran smartfona innym uczestnikom rozmowy.

Reklama

Udostępnianie ekranu w rozmowach prywatnych i grupowych

Dla wielu osób smartfon stał się narzędziem pracy, co nie powinno dziwić. Nie chodzi wyłącznie o prowadzenie rozmów czy odbieranie e-maili, ale również o pracę z dokumentami, arkuszami, prezentacjami czy korzystanie z innych, bardziej zaawansowanych narzędzi. Co więcej, za pomocą takich aplikacji, jak Zoom, Google Meet czy funkcji Rooms w Messengerze, można prowadzić zdalne rozmowy z całym zespołem.

Messenger z funkcją udostępniania ekranu
Messenger – udostępnianie ekranu na Androidzie (fot. Facebook)

Facebook, aby zachęcić użytkowników do swoich rozmów grupowych oferowanych w ramach funkcji Rooms, wprowadził właśnie możliwość udostępniania ekranu smartfona. Oczywiście z nowej opcji można także korzystać w rozmowach między tylko dwoma użytkownikami. Funkcja skierowana jest zarówno do osób korzystających z urządzeń działających pod kontrolą Androida, jak i właścicieli sprzętu z logo nadgryzionego jabłka.

Udostępnianie podglądu ekranu na żywo może ułatwić pracę zespołową nad projektem, wprowadzanie zmian w dokumencie czy chociażby umożliwia wygodne pokazanie przygotowanej wcześniej prezentacji. Facebook podaje także inne zastosowania, skierowane raczej do prywatnych rozmów, jak przykładowo pokazanie zdjęć z wyjazdu, wspólne robienie zakupów online czy przeglądanie mediów społecznościowych.

Wkrótce Messenger otrzyma bardziej rozbudowane opcje dzielenia się ekranem

Z funkcji można korzystać w indywidualnych rozmowach wideo, a także w Facebook Rooms, ale obecnie grupowe udostępnianie ekranu ograniczone jest do 16 osób. Firma zaznacza jednak, że planuje rozszerzyć obsługę do maksymalnie 50 osób.

Messenger z funkcją udostępniania ekranu
Messenger – udostępnianie ekranu na iOS (fot. Facebook)

Ponadto, zostanie dodana opcja pozwalająca kontrolować, kto może udostępnić swój ekran. Twórcy rozmów w Facebook Rooms będą mogli określić, czy ograniczyć możliwość dzielenia się ekranem tylko do siebie czy udostępnić tę funkcję wszystkim uczestnikom.

Nowość jest wdrażana na całym świecie w najnowszych wersjach aplikacji Messenger na Androidzie i iOS. W związku z tym, że proces przeprowadzany jest stopniowo, jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą skorzystać z nowej funkcji.