Messenger z funkcją udostępniania ekranu na Androidzie i iOS
(fot. Facebook)

Messenger z funkcją udostępniania ekranu na Androidzie i iOS

Facebook za pośrednictwem oficjalnego bloga poinformował o nowości wdrażanej w mobilnej aplikacji Messenger. Użytkownicy komunikatora mogą już udostępnić ekran smartfona innym uczestnikom rozmowy.

Udostępnianie ekranu w rozmowach prywatnych i grupowych

Dla wielu osób smartfon stał się narzędziem pracy, co nie powinno dziwić. Nie chodzi wyłącznie o prowadzenie rozmów czy odbieranie e-maili, ale również o pracę z dokumentami, arkuszami, prezentacjami czy korzystanie z innych, bardziej zaawansowanych narzędzi. Co więcej, za pomocą takich aplikacji, jak Zoom, Google Meet czy funkcji Rooms w Messengerze, można prowadzić zdalne rozmowy z całym zespołem.

Messenger z funkcją udostępniania ekranu
Messenger – udostępnianie ekranu na Androidzie (fot. Facebook)

Facebook, aby zachęcić użytkowników do swoich rozmów grupowych oferowanych w ramach funkcji Rooms, wprowadził właśnie możliwość udostępniania ekranu smartfona. Oczywiście z nowej opcji można także korzystać w rozmowach między tylko dwoma użytkownikami. Funkcja skierowana jest zarówno do osób korzystających z urządzeń działających pod kontrolą Androida, jak i właścicieli sprzętu z logo nadgryzionego jabłka.

Udostępnianie podglądu ekranu na żywo może ułatwić pracę zespołową nad projektem, wprowadzanie zmian w dokumencie czy chociażby umożliwia wygodne pokazanie przygotowanej wcześniej prezentacji. Facebook podaje także inne zastosowania, skierowane raczej do prywatnych rozmów, jak przykładowo pokazanie zdjęć z wyjazdu, wspólne robienie zakupów online czy przeglądanie mediów społecznościowych.

Wkrótce Messenger otrzyma bardziej rozbudowane opcje dzielenia się ekranem

Z funkcji można korzystać w indywidualnych rozmowach wideo, a także w Facebook Rooms, ale obecnie grupowe udostępnianie ekranu ograniczone jest do 16 osób. Firma zaznacza jednak, że planuje rozszerzyć obsługę do maksymalnie 50 osób.

Messenger z funkcją udostępniania ekranu
Messenger – udostępnianie ekranu na iOS (fot. Facebook)

Ponadto, zostanie dodana opcja pozwalająca kontrolować, kto może udostępnić swój ekran. Twórcy rozmów w Facebook Rooms będą mogli określić, czy ograniczyć możliwość dzielenia się ekranem tylko do siebie czy udostępnić tę funkcję wszystkim uczestnikom.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Nowość jest wdrażana na całym świecie w najnowszych wersjach aplikacji Messenger na Androidzie i iOS. W związku z tym, że proces przeprowadzany jest stopniowo, jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą skorzystać z nowej funkcji.