(fot. Facebook)

Jesteś fanem Szybkich i Wściekłych? Koniecznie sprawdź nowy motyw w Messengerze

Facebook zapowiedział nowości, które właśnie trafiają do Messengera. Zadowoleni będą użytkownicy lubiący personalizować wygląd komunikatora, fani pewnej amerykańskiej piosenkarki, jak i także ci, którzy często wysyłają i otrzymują pliki multimedialne.

Nowe możliwości personalizacji wyglądu

Messenger ma kilka opcji pozwalających konfigurować jego wygląd. Możemy wybrać jasny lub ciemny schemat kolorów, ustawić nicki, główne emoji, a także jeden z wielu motywów. W najnowszej aktualizacji imperium Marka Zuckerberga skupiło się na ostatniej z wymienionych opcji.

Facebook Messenger
(fot. Facebook)

Jak zapowiada Facebook w oficjalnym komunikacie prasowym, dostępne są trzy nowe motywy:

  • Olivia Rodrigo – przygotowany specjalnie dla fanów amerykańskiej piosenkarki Olivii Rodrigo. Został on dodany z okazji premiery nowego albumu Sour,
  • World Oceans Day – motyw powstał z okazji Światowego Dnia Oceanów, który obchodzimy 8 czerwca,
  • F9 – motyw skierowany dla fanów serii filmów Szybcy i Wściekli. W tym roku seria obchodzi 20. rocznicę, a do kin trafia właśnie najnowsza odsłona z cyfrą 9 w nazwie.

Motywy powinny być już dostępne u większości użytkowników. W celu ustawienia jednego z nich należy przejść do opcji okna czatu i następnie wybrać pozycję „Motyw”.

Pasek szybkiej odpowiedzi i kody QR do płatności

Kolejną przedstawioną nowością jest pasek szybkiej odpowiedzi, który w założeniach ma ułatwić odpowiadanie na otrzymane zdjęcia i filmy w Messengerze. Pojawia się ona na dole ekranu w podglądzie multimediów. Dzięki niemu, bez konieczności powrotu do okna rozmowy, możemy szybko wysłać odpowiedź na otrzymany plik multimedialny.

Facebook Messenger
(fot. Facebook)

Druga funkcja nie jest dostępna w Polsce. Mogą z niej korzystać tylko amerykańscy użytkownicy. Mimo tego, przy okazji warto o niej wspomnieć. Pozwala ona korzystać z kodów QR i linków do płatności, gdy chcemy wysłać lub prosić o pieniądze za pomocą Facebook Pay.

Pasek szybkiej odpowiedzi jest właśnie wdrażany, ale należy mieć na uwadze, że cały proces przeprowadzany jest stopniowo. W związku z tym, nie jest on jeszcze widoczny u wszystkich użytkowników Messengera. Docelowo ma być dostępny w komunikatorze na Androidzie i iOS.