Mercedes klasy S (fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Mercedes Klasy S pierwszym samochodem z obsługą HMS

Jak poinformował prezes Huawei, Yu Chengdong, pierwszym samochodem współpracującym z Mobilnymi Usługami Huawei będzie flagowa limuzyna Mercedesa – Klasa S.

Samochód, który ma wszystko

Mercedesa Klasy S nikomu nie trzeba przedstawiać. To samochód z praktycznie nieograniczoną listą wyposażenia, na której znajdziemy wszystko to, co najlepsze we współczesnej motoryzacji. To ekskluzywny samochód, który na życzenie zamawiającego, może nabrać indywidualnego charakteru, zgodnego z preferencjami odbiorcy.

By zaoferować swoim najbardziej wymagającym klientom, także tym mieszkającym w Chinach, Mercedes musiał postarać się o dostosowanie systemu infotainment do lokalnych warunków. Dzięki temu, ogromny wyświetlacz nowej Klasy S, może wyświetlać dane wprost ze smartfonów Huawei.

HMS for Car fot. Huawei
fot. Huawei

Lekarstwo na brak Android Auto

Huawei robi wszystko, by załatać dziury powstałe w wyniku wymuszonej rezygnacji ze współpracy z Google. Jedną z nich był brak możliwości korzystania z usługi Android Auto. Teraz, dzięki HMS for Car, system instalowany w smartfonach Huawei stał się jeszcze bardziej kompletny.

Yu Chengdong podkreśla szerokie możliwości systemu. Oprócz wyświetlania kompatybilnych aplikacji na ekranie OLED samochodu, system może służyć do czytania wiadomości, słuchania muzyki i podcastów, oglądania filmów i grania w gry.

HMS for Car dostępny jest w Mercedesie Klasy S sprzedawanym w Chinach. Czy kiedykolwiek pojawi się również w europejskich samochodach? Huawei zapewne bardzo by chciał. Co na to producenci? Biorąc pod uwagę wolumen sprzedaży smartfonów z HMS, raczej nie będą zainteresowani.