Meizu Pro 6S

Meizu Pro 6S otrzyma zupełnie nowy procesor MediaTeka (nie Helio P20) i 4GB RAM

Meizu Pro 6 jeszcze w tym roku miał doczekać się dwóch braci: Pro 6S i Pro 6 Plus. Premiera tego ostatniego została jednak anulowana ze względu na problemy z procesorem (którym ma być Exynos 8890). Z tego powodu smartfon zadebiutuje najwcześniej w przyszłym roku (jeśli oczywiście Meizu upora się z wszystkimi przeciwnościami). Do grudnia producent powinien jednak zdążyć z prezentacją Pro 6S, na temat którego dowiedzieliśmy się właśnie kilku rzeczy.

Do tej pory mówiło się, że smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P20. Nie jest to „zły” układ, aczkolwiek spodziewaliśmy się czegoś mocniejszego, ponieważ Pro 6 napędza dziesięciordzeniowy MediaTek Helio X25 i dziwne by było, gdyby w nowym modelu znalazł się – mimo wszystko – słabszy SoC.

Najnowsze doniesienia przeczą jednak plotkom o zastosowaniu Helio P20. Z drugiej strony nie precyzują, jaki procesor znajdzie się w Pro 6S. Na poniższych zdjęciach widać bowiem informacje, że smartfon wyposażono w dziesięciordzeniowy procesor MediaTeka o oznaczeniu kodowym MT6796 z układem graficznym Mali-T880, a do tego również w 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej i wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920 pikseli).

Problem w tym, że MediaTek nie zaprezentował jeszcze żadnego procesora z takim oznaczeniem. Helio X20 to MT6797, natomiast Helio X25 to MT6797T. Logika wskazywałaby więc, że MT6796 jest słabszy niż ww. układy. Z drugiej strony, niedawno dowiedzieliśmy się, że Tajwańczycy pracują nad nowym, dziesięciordzeniowym SoC, który „roboczo” wszystkie media ochrzciły mianem Helio X27 i który ma stanąć w szranki ze Snapdragonem 821.

Możliwe więc, że w obu przypadkach mowa jest o jednym i tym samym procesorze. Pro 6S musi bowiem zaoferować coś więcej niż Pro 6 i mocniejszy SoC byłby odpowiednim argumentem, aby przekonać klientów do zakupu nowej propozycji (a nie poprzednika, który przy okazji na pewno nieco stanieje).

Na koniec jeszcze słowo wyjaśnienia, odnośnie grafiki, którą widzicie na samej górze. Na swoim profilu, w serwisie społecznościowym Weibo, opublikował ją wicedyrektor Meizu. Z treści jego wpisu można wywnioskować, że przedstawia ona właśnie Pro 6S. Czym smartfon różni się od Pro 6? Chyba kolorem, ponieważ pierwowzór nie jest dostępny w takiej – czarnej – wersji.

Źródło: GizmoChina, AndroidPure