Ważne

W tym roku Meizu na pewno nie zaprezentuje smartfona z Exynosem 8890

Raz mówi się, że Meizu zaprezentuje w tym roku smartfon z Exynosem 8890, a raz, że nie ma na to szans – i tak w kółko. Ostatnio ponownie pojawiła się informacja, że Pro 6 Plus, który ma zadebiutować w ciągu najbliższego miesiąca, zostanie wyposażony w ww. procesor. Teraz jednak zdementował ją sam zainteresowany.

Li Nan, wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu, poinformował, że w tym roku firma na pewno nie zaprezentuje smartfona z Exynosem 8890. Powodem są problemy z procesorem i wbudowanym modemem 4G. I dopóki nie zostaną one zażegnane, dopóty urządzenie nie pojawi się na rynku.

meizu-exynos-8890

W związku z tym, na przełomie października i listopada powinniśmy spodziewać się premiery jedynie Pro 6s. Co ciekawe, mówi się, że smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P20. Jest to o tyle “dziwne”, ponieważ jednostką centralną w pierwowzorze jest dziesięciordzeniowy MediaTek Helio X25. A literka s w nazwie wskazywałaby na ulepszenie, a nie “pogorszenie” specyfikacji (chyba, że Meizu zdecyduje się na podobny krok, jak Xiaomi w przypadku Redmi 3S).

W związku ze zbliżającą się premierą, wkrótce powinny pojawić się kolejne informacje na temat Pro 6s – wtedy dowiemy się na jego temat więcej i okaże się, na jaki procesor w rzeczywistości zdecydowało się Meizu.

*Na grafice wyróżniającej Meizu Pro 6

Źródło: MyDrivers przez Xiaomi Today, GizmoChina, The Verge (grafika wyróżniająca)

Komentarze

  • Maciej Szkudlarek

    Ale wiesz że redmi 3s jest lepszy od redmi 3? Tak jak 650>808, tak 430>617

  • anemusek

    Świstaki śpiewają, że P20 to i będzie ale nie w 6s tylko w MX6E czy jakoś (zubożony mx6)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona