Meizu Pro 6 w AnTuTu

Meizu Pro 6 „przecieka” w ostatnim czasie wyjątkowo często. Co ciekawe, tak potężny natłok nowych doniesień zwiastuje najczęściej rychłą premierę, jednak w tym przypadku tak nie będzie, ponieważ smartfon ma zadebiutować dopiero w trzecim kwartale 2016 roku. Chyba, że chiński producent zrobi nam niespodziankę.

Moim zdaniem jest to jednak mało prawdopodobne, bowiem Meizu Pro 5 został zaprezentowany pod koniec września 2015 roku i jest jeszcze za wcześnie, aby zastąpił go nowy model. Oczywiście wszystko może się zdarzyć, ale mimo wszystko zapowiada się, że jako pierwszy zadebiutuje MX6, a ma się to stać – jak głosi plotka – w maju.

Wracając jednak do Meizu Pro 6. Smartfon – a dokładniej jeden z jego wariantów – pojawił się właśnie w bazie AnTuTu. Jest to słabsza wersja, bowiem „mocniejsza” ma otrzymać 6 GB RAM. Ta, którą zarejestrował benchmark, została wyposażona w 3 GB RAM, dziesięciordzeniowy procesor MediaTek MT6797T (Helio X25), układ graficzny Mali-T880 MP4, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 21 Mpix, kamerkę 5 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Co ciekawe, nie podano przekątnej wyświetlacza, a tylko jego rozdzielczość – Full HD (1080×1920). We wcześniejszych przeciekach mówiło się jednak o 5,7 calach i wydaje się to prawdopodobne, bowiem poprzednik ma dokładnie taki sam ekran i wątpliwe, aby nastąpiła jakaś zmiana w tej kwestii.

Meizu Pro 6 został także przetestowany i osiągnął wynik 99948 punktów. Jest to bardzo słabo, jeśli przypomnimy sobie, że Samsung Galaxy S7 Edge z Exynosem 8890 „wyciągnął” prawie 130 tysięcy punktów. Miejmy nadzieję, że Chińczycy dopracują tę kwestię, inaczej nowy smartfon okaże się porażką, która może tylko pomarzyć o osiągach, jakimi może pochwalić się Pro 5.

To jednak nie wszystko. Wyciekł również e-mail przesłany przez jednego z wiceprezesów Meizu, Li Nan. Pojawia się w nim fragment o cenie Pro 6, która ma wynosić 2999 juanów chińskich. Po przeliczeniu daje to równowartość około 1800 złotych (bez podatku). Nie wiadomo jednak, której wersji ona dotyczy, ale można spodziewać się, że tej, o której mowa powyżej.

Meizu Pro 6 cena

Źródło: Weibo, GizmoChina