Ważne

Galaxy S7 z Exynosem 8890 działa szybciej niż ten ze Snapdragonem 820

Samsung Exynosem 7420 udowodnił, że jest w stanie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców. Zeszłoroczne flagowce z nim pod maską królowały w benchmarkach, raz tylko ustępując miejsca konkurentowi w postaci Meizu Pro 5 (który swoją drogą również korzystał z układu Koreańczyków). W tym roku Samsung powrócił do współpracy z Qualcommem, w efekcie czego część Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge napędzana jest przez Snapdragona 820. Jak się jednak okazuje, wypada on nieco słabiej na tle Exynosa 8890.

O porównanie działania jednego i drugiego wariantu pokusił się wietnamski YouTuber, Vật Vờ. Na swoim kanale zamieścił film, przedstawiający, jak sprawuje się Galaxy S7 Edge w wersji z Exynosem 8890 (po lewej) i Snapdragonem 820 (po prawej). Po kolei włączał na zimno różne tytuły i jak nietrudno zauważyć, na pierwszym smartfonie działo się to nieznacznie szybciej oraz płynniej. To samo miejsce miało wtedy, gdy uruchamiano ponownie wcześniej załadowane gry.

Później możemy natomiast zobaczyć wyniki, jakie uzyskały oba warianty Galaxy S7 Edge w AnTuTu i Geekbench:

Procesor/
Benchmark
Exynos 8890Qualcomm Snapdragon 820
AnTuTu129999128574
Geekbench
Single-Core
21262297
Geekbench
Multi-Core
64775299

https://youtu.be/r_sPVQ4VFvs

Oczywiście powyższy test ma wyłącznie charakter poglądowy, jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że również tym razem Samsung jest górą. Dla nas jest to nawet dobra wiadomość, bowiem do Polski trafi właśnie wariant z Exynosem 8890.

Źródło: YouTube

Komentarze

 • Heliox

  Ciekawe z czego to wynika… Urządzenia ze Snapdragonem 820 są wydajniejsze od Galaxy S7 więc trochę dziwi mnie, że S7 ze Snapem jest mniej wydajna od tej z exynosem

 • I†achi

  A ja mam na to rozwiązanie: Syndrom Apple’a. Samsung produkuje procesor, sprzęt(tel) jak i nakładkę/system(lagWIZ) dzięki czemu jakoś tam można optymalizować swego procka pod swój sprzęt bardziej niż inni. I mimo że Exynos słabszy, to jednak sprzęt rozpoznaje go jako swego “brata” z jednej rodziny i lepiej im się współpracuje niż z obcym mięśniakiem zwanym Snap :P Dobra teoria? ;>

  • ABC

   Bardzo dobra. ?

  • Anty no life :)

   Poczekajmy na speed testy innych flagowców w porównaniu do s7 z exynosem i snapem. Poza tym to jednak TW i za pół roku już tak kolorowo nie będzie. Używam note 4 od jakiegoś tygodnia po premierze (za 2 tygonie już go sprzedaję) i na co dzień działa spoko, ale jak patrze nawet na flagowce ze snapem 808 to jest wolniejszy, a mam exynosa, który no… delikatnie mówiąc w dniu premiery był lepszy niż wtedy flagowy 805, a taka 808 już jednak dla niego za silna.

  • Bzdura. Samsung zawsze stara się uzyskać prawie identyczny wynik. Czasem to Exynos bywał spowalniany (i np. w Note 4 nigdy nie dostał 64 bitów i wolniejszą pamięć), aby nie było dużych różnic.

 • bez sensu byc może kontroler pamięci jest lepszy, przecież tu facet tylko odpala aplikacje każdy z tych procesorów sobie poradzi w podonym czasie

 • Anty no life :)

  Super, nawet jeśli faktycznie po otwarciu 20 aplikacji całość będzie szybsza o 4-5 sekund pytanie… o ile szybciej będzie padać na baterii z exynosem?:)

 • IctinaetusOne

  Exynos wyklucza ten telefon w moim przypadku ze względu na przeszkody we wgrywaniu nowego softu. W tym wypadku użytkownik jest zdany na łaskę lub niełaskę Samsunga, jeśli chodzi o aktualizacje, i na jego TouchWiz, w którym ilość naprawdę przydatnych funkcji jest znikoma w porównaniu do np. Cyanogena. To, że już S6 z Exynosem nie doczekał się tego moda jest wymowne.

 • cyc997

  Pytanie czy to oby napewno sukces, przecież to porównanie octa core z quad core, który jest tylko minimalnie gorszy w teście multicore, ale lepszy w singlecore.

 • Foorio

  Xiaomi Mi5 w wersji 4GB/128GB ze Snapdragonem 820 ma wynik w antutu ponad 142000 pkt.

 • Paweł Janiak

  Wyniki testu nie są równomierne aczkolwiek nie można zaprzeczyć faktom, iż S7 w porównaniu z S6 ma o ok.30 szybsze CPU, do 64% szybsze GPU no i wzrost pamięci RAM z 3 do 4 GB. To wszystko sprawia że obsługa S7 jest dużo płynniejsza i szybsza. Ambasador marki Samsung

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona