Meizu PRO 6
Meizu PRO 6, fot. bbs.meizu.cn

Meizu PRO 6 będzie wyglądał jak Galaxy S7 Edge

Mamy kolejne ciekawe wiadomości na temat oczekiwanego przez wielu Meizu PRO 6. Wiecie już, że telefon będzie obsługiwał technologię 3D Touch/Force Touch? Pisaliśmy o tym. Z pewnością nie wiedzieliście jednak, że w telefonie pojawi się również zakrzywiony ekran rodem z Galaxy S7 Edge.

Nie specjalnie przepadam za zakrzywionym ekranem w smartfonach Samsunga. Mimo bardzo ciekawego wyglądu, po krótkich testach zdecydowałem, że takie rozwiązanie nie jest specjalnie wygodne. Zakrzywiony ekran prezentuje się interesująco, jednak nie potrafię znaleźć dla niego zastosowania, a bardziej cenię sobie wygodne trzymanie telefonu w ręce niż efektowne fajerwerki.

Meizu PRO 6
Meizu PRO 6, fot. bbs.meizu.cn

Jednak wiele osób urzeczonych jest nietypowym ekranem, jaki wprowadził Samsung w swojej serii Edge dla Galaxy oraz Note. Teraz okazuje się, że nie jeden Samsung będzie oferował klientom zakrzywiony ekran w swoich smartfonach. Tą samą drogą idzie również chiński producent Meizu. Jego smartfony również zostaną wyposażone w tego typu rozwiązanie.

Według najnowszych doniesień Meizu PRO 6 ma zostać wyposażony w zakrzywione krawędzie ekranu. Tak samo jak Galaxy S7 Edge, smartfon chińskiej firmy będzie posiadał dwie zakrzywione krawędzie ekranu AMOLED. Podobnym ekranem może pochwalić się również Vivo XPlay 5 – nietypowy smartfon z 6 GB RAM-u, który niedawno miał swoją premierę.

Meizu PRO 6, fot. bbs.meizu.cn
Meizu PRO 6, fot. bbs.meizu.cn

Obecnie niewiele więcej wiemy na temat przygotowywanego PRO 6. Sugeruje się, że smartfon zostanie wyposażony w 4 GB pamięci RAM, zaś z renderów, które trafiły do sieci wynika, że przyciski włączania i głośności umieszczone będą na prawym boku urządzenia, zaś obudowa smartfonu będzie typu unibody. Zapewne producent wprowadzi również czytnik linii papilarnych, jak to ostatnio jest w modzie.

źródło: Meizu.com