Meizu MX6 z MediaTekiem Helio X20 w AnTuTu

Meizu jest obecnie na tzw. fali, więc oznacza to, że możemy spodziewać się kolejnych bardzo ciekawych smartfonów. O jednym z nich zdradził właśnie szczegóły benchmark AnTuTu.

Mowa tu konkretnie o następcy flagowego MX5, czyli MX6. Jak przystało na tego typu urządzenie, musi ono wyróżniać się świetną specyfikacją techniczną. Chociaż obecnie nie znamy jej w całości, to po części wiadomo już, czego możemy oczekiwać.

Otóż Meizu MX6 ma zostać wyposażony w dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20, który składa się z dwóch rdzeni Cortex-A72 o częstotliwości taktowania 2,5 GHz, kolejnych czterech rdzeni Cortex-A53 2,0 GHz i jeszcze czterech rdzeni Cortex-A53 1,4 GHz. Za grafikę odpowiada natomiast układ ARM Mali T880MP4 700 MHz – nie można więc wątpić, że smartfon będzie „śmigał jak marzenie”. Potwierdza to zresztą Geekbench, który wysoko ulokował MediaTeka Helio X20 w teście multi-core (słabiej poszło mu za to w przypadku single-core). Co ciekawe, plotki o smartfonie Meizu z tym procesorem pojawiły się już w październiku, więc wieści z AnTuTu wydają się to po raz kolejny potwierdzać.

Odnośnie pozostałej specyfikacji MX6 musimy opierać się na plotkach (benchmark niestety na razie jej nie udostępnił), a sugerują one zastosowanie wyświetlacza o rozdzielczości Full HD (1080×1920), prawdopodobnie o przekątnej 5,5 cala (tak, jak i w poprzedniku, czyli MX5), a do tego obecność 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, modułu LTE i najnowszej wersji Flyme OS, bazującej na Androidzie 6.0 Marshmallow.

*Na zdjęciu wyróżniającym Meizu MX5

Źródło: FoneArena