Ważne

Meizu sprzedało w tym roku ponad 20 milionów smartfonów

Huawei, Xiaomi, Meizu – te trzy chińskie marki zdobyły w krótkim czasie ogromną popularność, dzięki oferowaniu świetnie wyposażonych sprzętów w bardzo atrakcyjnej cenie. Jednak z tej trójki to nie pierwszy, a ostatni jest w mojej ocenie największym wygranym w tym roku.

Chociaż Huawei zajmuje trzecią pozycję we wszystkich rankingach największych producentów smartfonów (TrendForce, Strategy Analytics, DigiTimes Research) i przez cały 2015 rok sprzeda ponad 100 milionów tych urządzeń (wzrost o 40% rok do roku), to Meizu w tym czasie osiągnęło nieporównywalnie większy sukces.

Jeszcze rok temu marka ta była stosunkowo mało znana i jej produkty nie cieszyły się wielkim powodzeniem. Przez 12 miesięcy 2014 roku sprzedała tylko 4,4 miliony swoich smartfonów. Dopiero ten rok przyniósł przełom i eksplozję popularności. Nie da się bowiem w inny sposób opisać wzrostu o 350% rok do roku, dzięki ponad 20 milionom egzemplarzy inteligentnych telefonów dostarczonych do klientów.

Co ciekawe jednak, Meizu ostrożnie podchodzi do prognoz na przyszły rok. Na obecną chwilę przewiduje, że przez następnych 12 miesięcy zostanie sprzedanych 25 milionów smartfonów. Trzeba przyznać, że to dość “konserwatywne” szacunki, biorąc pod uwagę, jaki potencjał ma ta marka.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Norbert Nowakowski

  jeśli ktoś chce kupić dobry telefon w dobrej cenie ( do 8 stówek ) z gwarancją to M1 lub M2 są bezkonkurencyjne ..

  • cyc997

   Xiaomi redmi note 2 jest lepszy w tej samej cenie. A z meizu to lepiej m1 brać bo ma lepszy procek i GPU, od m2 to wolałbym już Lenovo k3 Note. A tak pozatym to już nie warto ani jednego, ani drugiego bo już dostępne są xiaomi redmi note 3 i meizu metal oba są na helio x10 + 3gb ram i w metalowych obudowach :)

   • Heniek

    Meizu M2 Note ma lepszy wyświetlacz niż K3 Note. Jest też ładniejszy. Jedyna przewaga K3 to taktowanie procka. Co do pozostałych wymienionych, zapomniałeś o bardzo ważnej kwestii – o cenie. Meizu M2 Note kosztuje 749 zł. Żeby mieć Meizu Metal musisz wydać dużo więcej.

    • cyc997

     Nie musisz wydawać więcej, zależy gdzie kupujesz. Do tego m2 ma dobry ips i Lenovo ma dobry ips dużej różnicy nie ma, w m1 jest dużo lepszy wyświetlacz bo igzo od sharpa. No i GPU jest lepsze w Lenovo.

     • Łukasz Szafraniec

      w m2 również jest sharpowa matryca igzo także tutaj nie ma różnicy w stosunku do m1

    • cyc997

     Może minimalnie ten wyświetlacz jest lepszy, ale nie jest to różnica jakaś duża, tu i tu mamy przyzwoity ips. A procek jest nie tylko wyżej taktowany, ale ma jeszcze lepsze GPU. Zresztą ten meizu m2 Note jest taki sobie, to lepiej kupić w tej cenie coś z 3gb ram albo z helio x10. Mt 6753 to najtańszy octa 64bit od mediateka.

 • maciek

  Mam M2 Note i polecam. Ma pare niedociągnięć ale i tak o niebo lepszy niż niejeden Szajsung w tej samej cenie ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona