Meizu kończy pracę nad nowym FlymeOS i flagowym 5 Pro, a Xiaomi przygotowuje kolejną generację Mi Note

Chińskie firmy coraz śmielej rozszerzają dystrybucję swoich urządzeń poza granicę Państwa Środka. Wkrótce, dokładniej pisząc 23 września, Meizu zaprezentuje nową wersję FlymeOS, bazującego oczywiście na Androidzie, a także nowy model z najwyższej półki, stanowiący kontynuację linii MX Pro. Tym razem nie zabrakło także wieści o nowej generacji Xiaomi Mi Note, ale na ten model przyjdzie nam jeszcze dość długo poczekać.

Meizu już oficjalnie zapowiedziało konferencję, więc nie mogło zabraknąć dyskusji, która dotyczyła tego, co zaprezentuje ta firma. Pewne już jest, że poznamy flagowy smartfon 5 Pro – bezpośredniego następcę MX4 Pro. Czy rzeczywiście będzie to bezkompromisowy telefon z najwyższej półki? Za wydajność będzie odpowiadał ośmiordzeniowy Exynos 7420 z 3 GB RAM albo dziesięciordzeniowy Mediatek Helio X20 wsparty już 4 GB pamięci operacyjnej, więc całość powinna działać doskonale.

Zgodnie z zapowiedziami szefa Meizu, ekran w 5 Pro będzie miał rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, a przekątna wyniesie dokładnie 5,5 cala. Moim zdaniem mądra decyzja, aczkolwiek możemy się spodziewać, że pod wpływem rywali, również i ta firma w końcu zdecyduje się na szersze zastosowanie QHD (wyjątkiem pozostaje model MX4 Pro) Wracając do samego flagowca, należy jeszcze wspomnieć o aparacie głównym 21 Mpix, kamerce 5 Mpix i baterii o pojemności 3500 mAh. Zobaczymy, czy te informacje okażą się prawdziwe. Niewątpliwie zapowiada się świetny smartfon, który doskonale uzupełni ofertę Meizu na najwyższej półce.

Za kilka dni poznamy również oficjalnie FlymeOS 5.0, stworzony na podstawie Androida 5.1 Lollipop. Ponad miesiąc temu zobaczyliśmy pierwsze zrzuty ekranu z nowej wersji oprogramowania. Cóż, wielkich zmian stylistycznych nie możemy oczekiwać. Pracownicy Meizu pochwalili się jednak, że znacząco zostanie poprawiona szybkość i płynność działania, więc delikatne spowolnienia znane ze starszych modeli powinny odejść w niepamięć. Jestem ciekaw, jak to wyjdzie w praktyce.

Xiaomi to jeden z rynkowych fenomenów – w zaledwie pięć lat zdołali zostać jednym z najważniejszych producentów smartfonów na świecie. Nic dziwnego, że na temat ich nadchodzących modeli zawsze mówi się sporo. Niedawno w serwisie Weibo pojawiły się pierwsze rendery Mi Note 2, ale należy mieć na uwadze, że na jego premierę będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Z tego też powodu należy podejść z dystansem do udostępnionych grafik.

Jest to spowodowane tym, że Chińczycy będą chcieli zastosować już Snapdragona 820, który do urządzeń przeznaczonych do sprzedaży trafi dopiero w marcu. W sumie potwierdzają się tylko wcześniejsze doniesienia na ten temat. Reszta danych technicznych ma prezentować się następująco: 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 4 GB RAM, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, podwójny aparat główny 23 Mpix, przednia kamerka 12 Mpix, bateria 3500 mAh, a całość będzie zarządzana przez MIUI 7. Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć, co jeszcze Chińczycy mają zamiar zaprezentować w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W końcu bezpośredni konkurenci zaprezentowali już kilka nowości.

źródło: Weibo przez GizmochinaKJuma (Weibo) przez Phone Arena