Ważne

Xiaomi ma na oku Snapdragona 820. Powinniśmy go znaleźć w Mi5 Plus

Wyniki sprzedaży Xiaomi nastrajają optymistycznie. Mimo że Chińczycy stracili ostatnie miejsce na podium na rzecz Huawei, to nadal poprawiają swoje rezultaty. Warto wspomnieć, że przez pierwszą połowę tego roku do rąk klientów trafiło aż 35 milionów urządzeń z rodziny Mi. W następnych miesiącach możemy spodziewać się debiutu nowych flagowców, które będą mogły z powodzeniem rywalizować z pozostałymi high-endami na rynku.

Xiaomi Mi5 podobno ma zadebiutować już w październiku. W sieci pojawiły się jego pierwsze zdjęcia, co może sugerować nadchodzącą premierę. Wszystko wskazuje na to, że zostanie wyposażony w Snapdragona 810, 5,2-calowy ekran QHD, a całość będzie zasilana przez baterię 3000 mAh z opcją szybkiego ładowania. Cena ma wynieść akceptowalne 390 dolarów.

Jednak znacznie ważniejszym produktem ma być Xiaomi Mi5 Plus. Według doniesień, będzie to drugie urządzenie, zaraz po LG G Flex 3, posiadające Snapdragona 820 z czterema rdzeniami Kryo 3 GHz. Jak przystało na tabletofon od tej firmy, oficjalna prezentacja nastąpi w pierwszym kwartale 2016 roku. Na jego pokładzie mają się znaleźć: 5,8-calowy wyświetlacz QHD, 4 GB RAM, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej, aparat główny 20,7 Mpix, frontowa kamerka 8 Mpix, spora bateria, a wszystko ma zostać umieszczone w aluminiowej obudowie.

Za kilka miesięcy przekonamy się, czy rzeczywiście plotki te okażą się prawdziwe.

* na zdjęciu Xiaomi Mi Note

źródło: Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona