Meizu chce być jak Xiaomi i też szykuje smartfona bez ramek | Tabletowo.pl

Meizu chce być jak Xiaomi i też szykuje smartfona bez ramek

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi wszystkich zaskoczyło prezentacją modelu Mi MIX. Ten bezramkowy smartfon, wyprzedał się w ciągu 10 sekund, co jest naprawdę sporym sukcesem. Czyżby kolejna chińska firma szykowała smartfona pozbawionego ramek? Możliwe, że to właśnie Meizu zaprezentuje swojego Mi MIXa.

Nietrudno domyślić się, że coraz więcej producentów mobilnych urządzeń wprowadzi – prędzej czy później – taki smartfon do swojego portfolio. Apple ma w planach bezramkowego iPhone’a 8, a Samsung model Galaxy S8 i chociaż to wciąż niepotwierdzone informacje, to taki scenariusz wydaje się być całkiem prawdopodobny.

Na chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawiły się zdjęcia, które rzekomo prezentują – pozbawionego ramek – smartfona Meizu.

Chińska firma podobno planuje prezentację w dniu 24 grudnia (Wigilia), co tylko może nas utwierdzić w tym, by te plotki traktować nie do końca poważnie.

Jeżeli jednak te informacje się potwierdzą, to Meizu może szykować urządzenie, w którym wyświetlacz zajmie jeszcze więcej powierzchni na przednim panelu niż w modelu Xiaomi. Mi MIX w dolnej części ma wąską ramkę, której w modelu od Meizu nie zobaczymy już wcale. Skaner linii papilarnych znajduje się pod szklanym ekranem i całkiem możliwe, że będzie to ultradźwiękowy skaner Qualcomma.

meizu-smartfon-bez-ramek

Czy faktycznie nadchodzi coś nieoczekiwanego? Możliwe, ale na razie potraktujcie tę informację z lekkim przymrużeniem oka… Chociaż z drugiej strony, wcale się nie zdziwię, gdy to właśnie kolejna chińska firma zaprezentuje taki bezramkowy model, zanim zrobią to ci, którzy są uważani za potęgę na rynku smartfonów.

Źródło: Weibo via AndroidPure

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona