Ważne

W przyszłym roku Apple zaprezentuje iPhone’a 8, nie iPhone’a 7S

Pracownik Apple potwierdził (oczywiście nieoficjalnie), że w przyszłym roku koncern zaprezentuje iPhone’a 8, a nie iPhone’a 7S. Amerykanie tym samym na dobre zerwą z tradycją, ponieważ pierwszy raz zrobili to już w przypadku iPhone’a 7.

Piję tutaj do faktu, że zaprezentowany niedawno smartfon wizualnie nie różni się zbytnio od swoich dwóch poprzedników, czyli iPhone’a 6 i iPhone’a 6S. Oczywiście samego iPhone’a 7 Plus nie można pomylić z żadnym innym iPhone’em, ale to wyłącznie zasługa podwójnego aparatu. Mimo to, wszyscy spodziewali się o wiele większych zmian w designie. Zwłaszcza, że Apple przyzwyczaiło nas do tego, że nowa liczba w nazwie oznacza zupełnie nowy wygląd urządzenia.

Z tego powodu pojawiały się nawet głosy, że tegoroczny iPhone zadebiutuje jako iPhone 6SE. Producent jednak się na to nie zdecydował i w sumie jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ takim posunięciem sam by potwierdził, że iPhone 7 za bardzo przypomina iPhone’a 6 i iPhone’a 6S.

Przed premierą tegorocznych iPhone’ów myśleliśmy więc, że cyfra siedem zarezerwowana zostanie na przyszły rok, kiedy to przypada dziesiąta rocznica debiutu pierwszego iPhone’a. Tak się jednak nie stało, ale Apple najwyraźniej uznało, że w związku z tak ważną rocznicą, w przyszłym roku “nie wypada” wypuszczać na rynek smartfona z literką S w nazwie. Dlatego – jak twierdzi jeden z pracowników – w 2017 roku światło dzienne ujrzy iPhone 8.

Już teraz mówi się, że Apple szykuje wiele nowego, w tym ekran, pokrywający cały panel przedni (wizualizacje, jak to może wyglądać, widzicie na powyższej grafice). Droższe modele mają też mieć ramkę, wykonaną ze stali nierdzewnej, tańsze natomiast otrzymają aluminiową. We wszystkich wersjach tył ma pokrywać tafla szkła.

Źródło: Business Insider, AppleInsiderConceptsiPhone (grafika wyróżniająca)

Komentarze

 • neo

  Nowe opakowanie=wieksza sprzedaż.

 • Gajeno

  i kolejny portal powtarzający te same głupoty. A jak jutro ten sam pracownik powie ze to nie bedzie Srajfon 8 tylko 9 albo 10, to tez napiszesz o tym artykuł?

  Musicie sie zawsze podniecac tym co mowia jacyś podrzedni pracowbicy korporacji? To nie jest rok 2008 gdzie mozna bylo pisac takie “rewelacje”. Dzis internauci sa juz duzo bardziej swiadomi, i z politowaniwm czytaja takie slabe artykuly jak ten.

 • AS

  Paradoksalnie decyzja o oznaczeniu przyszłorocznego iPhone’a numerem 8 może wynikać z tego, że napoważniejszy konkurent zrównał się numeracją, przyspieszając ją nawet świadomie w przypadku modelu Note 7.

  Oczywiście jakość takich plotek jest bardzo niska, gdyż to jest wróżenie z fusów. Ale i tak bardziej prawdodobne, niż spekulacje o niedoszłym modelu 6se.

 • marcus1212

  Baju, baju. Japko ma najgorsze wykorzystanie przedniej części smarta. Niby mają to zmienić? no way…

  • stark2991

   Wbrew pozorom jest to logiczne. Kiepskie zagospodarowanie frontu wynika z dużych ramek pionowych, a te są duże bo na dole jest Home. Ramki koniecznie muszą być symetryczne i w ogóle złote proporcje i inne bzdury. Teraz Home ma zniknąć bo są już skanery które można umieścić pod ekranem, więc równocześnie mogą zaszaleć z pokryciem frontu ekranem zachowując symetrię itd

 • opatulony

  Robimy hype na ajfona!
  Powtarzamy bzdury!!
  Owieczki już stoją w kolejkach!!!

  “ekran, pokrywający cały panel przedni”
  O RLY?
  no ale przecież mamy WIZUALIZACJE

  fanboje to ciekawa społeczność. Prawdziwa sekta;D

 • stark2991

  Facet luźno nazwał go “iPhone 8” a w internecie każda stronka się już podnieca że wiadomo jak się będzie nazywał nowy iPhone… On to mógł zrobić nawet dla jaj i powiedzieć “iPhone 10” a i tak by huczało że tak powiedział. Zresztą, to tylko nazwa, dajcie spokój

 • Sq72

  Tafla szkła jest dla mnie gorszym rozwiązaniem niż aluminium.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona