Reklama
Marvel's Avengers Recenzja

Marvel’s Avengers na PS5 i Xbox Series X/S z opóźnieniem

Nie ma wątpliwości, że nadchodzące konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X zagwarantują nam skok jakości i płynności w porównaniu do swoich poprzedniczek. Ale do tego wcześniej muszą przygotować się sami twórcy. Square Enix oraz Crystal Dynamics wystosowały oświadczenie, z którego jasno wynika, że gra Marvel’s Avengers na ww. konsolach pojawi się później, niż zakładano.

Reklama

W naszej recenzji Marvel’s Avengers, Konrad wystawił grze ocenę 7/10. Jej zaletami okazał się rozbudowany system walki czy pomysłowo zaprojektowane lokacje, ale już wadami był natłok nużących mechanik i błędy techniczne. Wśród recenzentów dominuje podobna opinia – Metascore krytyków w serwisie Metacritic wynosi jedyne 67/100, wśród użytkowników jest nawet gorzej.

Marvel’s Avengers to wciąż dobry wybór…

I być może przede wszystkim za brak alternatywy. Jeżeli ktoś chce pograć Avengersami, najlepszym i jedynym takim wyborem może okazać się Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order na Nintendo Switch, które jednak nie wygląda tak dobrze, jak Marvel’s Avengers.

Marvel's Avengers Recenzja

Nie wszystkim spodoba się też to, jaką grą jest Marvel’s Avengers – dumnie przez niektórych nazywana w zasadzie grą-usługą. To znaczy, że podczas rozgrywki nie brakuje różnych surowców czy walut, a do tego sklepiku z mikropłatnościami, który pomoże przyspieszyć grę.

Za dodatkowych bohaterów bodaj też przyjdzie nam zapłacić, bo każdy z nich będzie mieć własną przepustkę do wykupienia.

…z którym może lepiej się wstrzymać

W internecie pojawiło się oświadczenie od Square Enix oraz Crystal Dynamics. Wynika z niego, że na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, Marvel’s Avengers ukaże się dopiero w 2021 roku.

Oczywiście, jeżeli staniecie się posiadaczami którejś z tych konsol w listopadzie, jak i gry – możecie uruchomić ją w ramach wstecznej kompatybilności. Jej darmową aktualizację otrzymacie dopiero w następnym roku, a wiążę się ona z graficznym ulepszeniem, godnym następnej generacji.

To nie są jedyne przesunięcia. Opóźniono także debiut postaci Kate Bishop oraz Hawkeye’a, które miały pojawić się w najbliższych miesiącach. Oba przypadki wynikają z chęci dopracowania zawartości.

Zobacz też: