Słuchawki TWS Marshall Mode II
Marshall Mode II (fot. Marshall)

Firma Marshall ma już swoje pierwsze słuchawki true wireless

Brytyjska firma Marshall, słynąca z produkcji szeroko pojętego sprzętu muzycznego, nie miała dotąd w swojej ofercie słuchawek TWS (prawdziwie bezprzewodowych). To ma zmienić się już 18 marca za sprawą modelu Marshall Mode II.

Rynek słuchawek TWS ciągle rośnie

Słuchawki prawdziwie bezprzewodowe nieprzerwanie zyskują na popularności. W wydanym przez Counterpoint Research raporcie za 2020 rok czytaliśmy, że słuchawki TWS stanowią 52% całego rynku urządzeń ubieralnych, wyprzedzając smartwatche i opaski o ponad 10%. Co więcej, szacuje się, że w obecnym 2021 roku segment ten może urosnąć o nawet 83% do 238 milionów sztuk dostarczonych na rynek. W kwestii popularności rządzą Apple Airpods, z dużą przewagą nad drugim Xiaomi i trzecim Samsungiem.

W rzeczonym raporcie nie znajdziemy firmy Marshall. Do tej pory to brytyjskie przedsiębiorstwo skupiało się na produkcji słuchawek przewodowych i pełnowymiarowych bezprzewodowych. Nowo zapowiedziany model Marshall Mode II to debiut producenta w kategorii słuchawek TWS. Co zaoferują te prawdziwie bezprzewodowe słuchawki?

Słuchawki Marshall Mode II (fot. Marshall)

Marshall Mode II – rozpoznawalny design

Słuchawki TWS od Marshalla zaoferować mają wysoką jakość dźwięku za sprawą specjalnie dostrojonych dynamicznych przetworników z membraną o średnicy 6 mm. Producent obiecuje „bogate wrażenia dźwiękowe z warczącym basem”, a przy tym nieprzesadzonymi i naturalnie brzmiącymi średnimi i wysokimi tonami. Na pokładzie Marshall Mode II nie uświadczymy niestety aktywnej redukcji szumów.

Mode II ma cechować wygoda za sprawą opracowanego sterowania dotykowego i obsługi asystentów głosowych z naszego smartfona, gdyż urządzenie jest wyposażone w mikrofon i pozwoli prowadzić przez nie rozmowy. Słuchawki mają pewnie leżeć w uszach dzięki zastosowaniu wymiennych, regulowanych końcówek dousznych. Marshall chwali się, że zachlapania i pot nie będą stanowić zagrożenia dla sprzętu, co potwierdzać ma certyfikat wodoodporności IPX5.

Słuchawki Marshall Mode II w etui ładującym (fot. Marshall)

Jak chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu to jest dość „typowo”. Po wyjęciu z pudełka słuchawki mają zagwarantować około 5 godzin nieprzerwanej gry, który możemy wydłużyć do 25 godzin za sprawą ładującego etui. Co istotne, etui naładować będziemy mogli na dwa sposoby. Po kablu przez port USB-C lub bezprzewodowo. Zamontowana na pudełku dioda LED poinformuje nas o stanie naładowania etui i słuchawek. Producent deklaruje średni czas ładowania od zera do pełna na około 2 godziny. Za łączność słuchawek z innymi urządzeniami odpowiadać będzie moduł Bluetooth 5.1.

W swoim debiucie na rynku słuchawek TWS Marshall chce nam zaoferować słuchawki w klasycznym dla siebie designie. Dostępna będzie tylko jedna wersja kolorystyczna – czarna. Pudełeczko ładujące słuchawki zostało pokryte rozpoznawalną dla fanów marki fakturą, która do tej pory zdobiła pałąk i nauszniki w pełnowymiarowych modelach.

Marshall Mode II można już zamawiać przedpremierowo na oficjalnej stronie producenta. Cena wynosi 179 euro. Producent deklaruje rozpoczęcie wysyłki 18 marca 2021 roku.

Jakie słuchawki wybrać?

Jeśli zastanawiacie się jakie słuchawki TWS wybrać to sprawdźcie nasz przegląd najlepszych propozycji z początku 2020 roku.