Kultowy Wąż a.k.a. Snake trafił do Map Google!

Kto ani razu nie grał w kultowego Snake’a, powinien jak najszybciej to nadrobić. A teraz nie trzeba instalować żadnej dodatkowej aplikacji, ponieważ w Mapach Google właśnie została dodana nowa funkcja – „Zagraj w węża”.

W czasach, kiedy jeszcze nikt nie słyszał o smartfonach, a Nokia królowała na rynku telefonów komórkowych, w węża grały setki milionów osób na całym świecie. Gra nie była specjalnie skomplikowana, ale wymagała też zręczności i strategicznego myślenia oraz umiejętności szybkiego podejmowania odpowiednich decyzji – to właśnie dlatego potrafiła wciągnąć na długie godziny.

Reklama

Snake niewątpliwie jest kultową grą i do dziś jest instalowany na telefonach Nokii. W sklepach z aplikacjami też nie brakuje gier z wężem w roli głównej. Ba, są nawet takie, które wyglądają jak żywcem przeportowane z urządzeń fińskiego producenta sprzed kilkunastu lat!

Teraz nadarza się jednak okazja, aby bez konieczności instalowania żadnych dodatkowych aplikacji zagrać w kultowego węża – wystarczy wejść w Mapy Google, wyciągnąć menu z lewej strony i wybrać opcję „Zagraj w węża”. Do wyboru jest siedem lokalizacji: Kair, São Paulo, Londyn, Sydney, San Francisco, Tokio i cały świat – w przypadku miast wężem jest charakterystyczny dla danej lokacji środek lokomocji.

Zasady są oczywiście identyczne, jak w klasycznym Snake’u: trzeba zbierać pojawiające się przedmioty (tutaj są to pasażerowie i budynki, za które dostaje się dodatkowy bonus) i stworzyć jak najdłuższego węża. Tyle i aż tyle.

„Zagraj w węża” nie wejdzie jednak na stałe do Map Google, ponieważ jest to… żart na Prima Aprilis, którym Google uraczyło użytkowników z okazji 1 kwietnia. Trochę szkoda, gdyż sam z chęcią pograłbym w kultowego Snake’a w wolnej chwili, a nie tylko od święta.

Źródło: własne