ulica street view
fot. Margerretta / Pexels

Mapy Google będą bardziej szczegółowe i… kolorowe

Mapy Google przez wiele osób wykorzystywane są przede wszystkim jako narzędzie do nawigacji, lecz usługa ta oferuje zdecydowanie więcej funkcji. Google nieustannie ją rozwija i właśnie zapowiedziało, że prezentowane obrazy będą bardziej szczegółowe i… kolorowe.

Mapy Google mają już 15 lat

Mimo że na rynku nie brakuje alternatyw, Mapy Google wciąż są jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do nawigowania. Mają szereg zalet, jak funkcje społecznościowe i coraz więcej podawanych informacji (m.in. o ograniczeniach prędkości i sygnalizacji świetlnej).

Jednocześnie nie są pozbawione wad. Prawdopodobnie większość z Was przynajmniej raz została poprowadzona – delikatnie mówiąc – niezbyt komfortową trasą. Mimo pewnych niedociągnięć i niedoskonałości, wciąż jednak jest to bardzo przydatne narzędzie.

Google stara się, aby oferowało coraz więcej, dlatego w pocie czoła je rozwija. Amerykanie właśnie zapowiedzieli kolejne zmiany i nowości w swoich Mapach.

Mapy Google będą bardziej szczegółowe i… kolorowe

Na swoim oficjalnym blogu Google poinformowało, że w tym tygodniu wprowadzi nowe ulepszenia wizualne, które dodadzą mapom szczegółowości i realności. Dzięki temu użytkownicy dostaną dokładniejsze informacje na temat różnych aspektów.

Od teraz Mapy Google jeszcze dokładniej przedstawią zróżnicowanie terenu, bez względu na to, czy użytkownik będzie patrzył na ogromne metropolie, czy małe, wiejskie miasteczka. Widok „przed” i „po” aktualizacji możecie zobaczyć poniżej na przykładzie Islandii. Trzeba przyznać, że różnica w jakości odwzorowania rzeczywistości jest porażająca. Ciekawostką jest, że w nowych Mapach będą uwzględnione nawet czapy śnieżne na górach!

Mapy Google większa szczegółowość more detalis
Mapy Google zapewnią bardziej szczegółowy widok (źródło: Google)

Oglądanie odświeżonych, bardziej kolorowych map z pewnością będzie jeszcze fajniejszym doświadczeniem podczas eksplorowania świata, jednak czasami użytkownik może potrzebować dokładniejszych, „przyziemniejszych” informacji.

Google zapowiedziało, że wkrótce dostępne będą bardziej szczegółowe informacje o ulicach – zostaną one przedstawione w jeszcze bliższy rzeczywistości sposób, bowiem mają uwzględniać dokładniejszy kształt i szerokość dróg. Ponadto użytkownicy zobaczą, gdzie znajdują się chodnik oraz przejścia i wysepki dla pieszych.

Mapy Google większa dokładność
Mapy Google zaoferują większą dokładność rozmiarów ulic i dróg (źródło: Google)

W tym przypadku bardziej szczegółowe informacje nie będą jednak od razu powszechnie dostępne. W pierwszej kolejności pojawią się na mapach Londynu, Nowego Jorku i San Francisco, a dopiero w przyszłości również w innych miastach.