Mapy Google w Material Design do pobrania! [APK]

Szybciej niż myślałem i pewnie nie tylko ja tak sądziłem, ale już dziś możecie zainstalować sobie odświeżone Mapy Google. Ostatnio mamy wysyp podstawowych aplikacji Google, które są gruntownie przebudowywane. Do tej pory Google odwalało kawał dobrej roboty (Inbox, Gmail, Kalendarz) i nie inaczej jest tym razem. Już na pierwszy rzut oka widać, że programiści się postarali, a Material Design zmierza ku dobremu.

Jak zwykle, największą zmianą jest wygląd. Google gruntownie przebudowało swój program, ale każdy, kto kiedyś już używał map, bez problemu od razu odnajdzie się w odświeżonej aplikacji. W nowej wersji przycisk do pokazywania tego, co jest w pobliżu, został bardziej wyeksponowany – jest teraz na dole. W prawym dolnym rogu znajdują się teraz dwa pływające przyciski, charakterystyczne dla Material Design, które służą do lokalizacji i wyznaczania trasy.

Z ciekawostek, mapy będą teraz mogły pokazywać, ile czasu zajmie przyjechanie samochodowi z Ubera. To chyba jedyne rozwinięcie aplikacji pomijając nową szatę.

W ciągu kilku najbliższych dni aktualizacja map Google powinna pojawić się w Sklepie Play. Jednak dla niecierpliwych mamy plik APK. Jak zwykle z pomocą przychodzi portal AndroidPolice i ich APKMirror. Tutaj możecie pobrać plik APK odmienionych map.