Inbox od Google to świeże spojrzenie na pocztę e-mail

Swego czasu pisaliśmy o przecieku, w którym pokazano wygląd aplikacji zupełnie różny od tego, znanego nam z Gmaila. Wtedy myślano, że jest to odświeżona aplikacja poczty od giganta z Mountain View. Okazało się jednak, że to zupełnie inna para kaloszy. Inbox to oddzielny projekt, który pozwala pracować na e-mailach, ale w nieco inny sposób, powiedziałbym bardziej intuicyjny.

Inbox łączy w sobie Gmaila i możliwości Google Now oraz Keep. Od teraz z poziomu jednego miejsca, bez wchodzenia w konkretnego maila i przewijania go mamy dostęp do załączników. Bez potrzeby klikania i migrowania na kolejną stronę można załącznik odczytać czy przekazać dalej.

Do tego skrzynka będzie nam przypominać o ważnych rzeczach zawartych w mailach. Pokaże, gdzie kupić bilety czy sprawdzi czas odjazdu pociągu. W naszym kraju można się jednak spodziewać nieco ograniczonych możliwości.

Widok to swoisty strumień, który dzięki algorytmom jest odpowiednio posegregowany. To rozwinięcie idei zakładek z poczty Gmail.

To, jak zapowiada się Inbox, można zobaczyć na wideo promocyjnym.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę Google.com/inbox, gdzie można poprosić o zaproszenie. Póki co, podobnie było z Gmailem, nie można od razu zainstalować i korzystać z aplikacji… Program można znaleźć również w sklepie Google Play i App Store.

Komentarze

 • Boszzz nie wystarczył im widok konwersacji (TFU) to teraz dalej cudują…

  • Jak ci się nie podoba to nie instaluj. Ja się cieszę, że coś robią i próbują świeżo podejść do tematu.

   • Co to za gadanie, że “jak się nie podoba to nie instaluj”? Raz, że mam prawo wyrażać opinię. Dwa, że podejście “nie podoba się, to nie korzystaj” zaprowadziło ten kraj do ruiny. Więc może jednak warto aktywnie komentować to i owo? Puknij się w łeb człowieku. A ode mnie się odstosunkuj.

    • Spokojnie, przepraszam – masz prawo wyrazić swoją opinię ;). Denerwuje mnie po prostu podejście ludzi, którzy krytykują każdy nowy projekt google mówiąc – ale po co? Po co robią kolejną aplikację do maili? Fakt – tak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Ale myślę, że aplikacja niektórym przypadnie do gustu. Gdyby nie próboawali stworzyć czegoś nowego to teraz siedzielibyśmy przy monitorach kineskopowych.

     • Benek

      Popieram, każdy nowy element, zmiana, aplikacja, wygląd czy cokolwiek to próba ulepszenia produktu, ułatwienia życia użytkownika nie musza tego robić a robią bo chcą się e rozwijać (nie zawsze im to wychodzi ale sie starają) a ludzie ograniczni nie wiem dlaczego traktują to jak złośliwość no bo to logiczne ze producenci wprowadzają zmiany żeby zniechęcać a nie na odwrót. Ehh co z ignorancja a mi tam wszystkie zmiany sie podobaja google robi apki codaz bardziej funkcjonalne i ładne jak dla mnie. Choć owszem parę razy im nie wyszło ale ogrom plusów juz dawno zasypal minusy.

     • Za dużo było ogłaszania rewolucji, super nowego produktu, usługi, itd. a kończyło się failem, niedopowiedzeniem, niezupełnie tym… co więcej, o tym, że Google coś kombinuje z mejlem słychać nie od wczoraj (pamiętasz Wave?). NIe podoba mi się wiele kierunku “rozwojów”. No dobra, robią – ludzie reagują, komentują, produkty padają, albo wypływają. Normalne, heh.

     • No to muszę przyznać, mieli kilka wpadek ;). Wave, nexus Q, currents…

  • placek

   Konwersacje to była porażka. Fajnie czasem mieć taki podgląd, ale sposób realizacji był kiepski. Widać nie byłem osamotniony w tych odczuciach, bo możliwość wyłączenia pojawiła się w miarę szybko. A samo grupowanie nie było zbyt mądre, słyszałem o przypadkach gdzie w jednym wątku grupowały się maile od wielu nadawców, co w efekcie spowodowało, że wysyłało się z konwersacji maile nie do tego kontrahenta, do którego chciało się wysłać :-)
   Ale nowości pewnie spróbuję, może to będzie akurat coś dobrego.

  • Tomasz Lenartowski

   Bo na komórce najlepiej otworzyć pulpit, na nim desktopowe IE i w nim dopiero pocztę :P

   • Nie widzę związku – wystarczy dobry klient, czyli to, o czym pisałem. Ten domyślny w – tfu – Androidzie jest dobry, wystarczy.

    • ciastek

     Co to za gadanie “tfu Androidzie” Widzę kolego że jesteś egocentrykiem.

 • Tomasz Lenartowski

  Prośba o zaproszenie wysłana. Zobaczymy, czy się to do czegoś nadaje.

 • Slawomir Procelewski

  Jak ktos bedzie mogl wyslac zaproszenie, to chetnie takowe przygarne :)

 • jola

  Ta reklama… zbiera mnie na wymioty :(

 • Michał Szymocha

  Proszę o zaproszenie, apka wygląda ciekawie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona