Odmieniony Gmail 5.0 z Material Design już jest [APK]

O Gmailu w wersji 5.0 pisałem zaledwie ponad tydzień temu. Wtedy dowiedzieliśmy się, że aplikacja będzie obsługiwać konta pocztowe firm trzecich. Google zrobiło nam prezent na koniec października, bo od wczoraj Gmail z Material Design zaczął trafiać na urządzenia z Androidem. Dla niecierpliwych mamy plik APK.

Jeżeli macie to szczęście i korzystacie już z Inbox, to nowy Gmail nie sprawi Wam problemów, bo animacje, fonty czy ikony są identyczne. W porównaniu do starszej wersji Gmaila jest płynniej, ładniej i nawet czytelniej.

Działanie samej aplikacji nie zostało zmienione. Z najważniejszych nowości, jakie wprowadzono, to obsługa kont pocztowych innych firm niż Google i odmieniona stylistyka oraz ikona aplikacji.

Tydzień temu nie wiedzieliśmy czy będzie można dodawać konta pocztowe polskich firm. Okazuje się, że tak, a aplikacja sama nam to proponuje. Po rozwinięciu menu z lewej strony możemy dodać konto, następnie wybrać czy ma to być konto Google czy Inne, w podpowiedziach jest WP.pl. Ja nie korzystam z innej poczty niż Google oraz outlook.com, więc sprawdziłem tylko tą drugą – działa bez problemu. Synchronizacja przebiegła szybko, a to co musiałem podać, to jedynie login i hasło. Wygląda na to, że można dodać jakiekolwiek konto pocztowe, bo program pozwala na ręczną konfigurację ustawień poczty.

Gmail 5.0, ten sam, który zainstaluje się Wam w najbliższym czasie można pobrać stąd (APKMirror) w postaci pliku APK.

Komentarze

 • Tp

  Czy jest wspólna skrzynka odbiorcza dla różnych kont?

  • Z tego co wiem nie ma czegoś takiego, a przynajmniej nie widziałem.

  • U mnie mam konfiguracje na stacjonarnym, że wszystko spływa na jedną
   skrzynkę gmaila i wtedy mam wszystko w jednej skrzynce odbiorczej.
   Dodatkowo jak chcę odpisać z telefonu to odpisuje mi na adres z którego
   zassało mi wiadomość (mój adres innej skrzynki). A mam w sumie do jednej skrzynki gmaila podpięte aktualnie 4 innych kont.

 • Mi udało mi się ściągnąć instalkę na komputer, przechodząc na sklep nie pokazuje mi nowej wersji tylko starą, bo mam komunikat, że jest zainstalowana. A to nieprawda, bo mam starą wersję 4,9.

  • ronindc

   Przeczytaj tekst ze zrozumieniem będziesz wiedział dlaczego tak jest.

   • Skoro nie pokazuje właściwej wersji to nie powinno być przekierowania.

    • Lawstorant

     A ty nie wiesz ze aktualizacje napływają falami?

     • Ojej już drugi raz tłumaczę. Falami wiem aktualizacje w telefonie, ale ja mówię o przekierowaniu na sklep na którym jest stara wersja. Jedynie link do paczki jest ok. Chyba, że ty na sklepie widzisz inne wersje niż ja ?

     • Lawstorant

      Normalne, apk zawsze jest wcześniej niż początek aktualizacji.

     • Już Ci poprzednicy odpowiedzieli, Ty po prostu myślisz, że aktualizacje aplikacji w telefonie i te widoczne w Google Play to dwa osobne byty niezależne od siebie. Więc wyjaśniam – to jeden organizm.

      Upraszczając można powiedzieć, że aktualizacje pobierane są z Google Play, czyli jeżeli tam masz starą wersję, to na telefonie aktualizacja do nowej też Ci się nie pokaże.

      Zrozumiałe, czy trzeba jeszcze prościej? Pytam bez złośliwości. ;)

     • Wreszcie ktoś odpowiedział na moje pytanie zadawane od początku ;) stwierdzam, też bez złośliwości ;) Rozumiem więc, ze każdy w sklepie widzi analogicznie do swojego spersonalizowanego konta ? i jeżeli, ktoś będzie juz miał aktualizację dostępna to na sklepie na stronie przez przeglądarkę komputerową zobaczy co innego niż ktoś kto tej aktualizacji jeszcze nie posiada dostępnej ? Chyba też napisałem zrozumiale, ze prościej nie trzeba ? ;)

     • Odpowiednio: tak, tak, tak. ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona