(fot. pexels.com)

Mapy Google mają informować o próbie oszukania przez taksówkarza

Wśród kierowców taksówek, podobnie jak w wielu innych grupach zawodowych, zdarzają się osoby nieuczciwe. No cóż, wszelkiego typu naciągaczy i kombinatorów raczej się nie pozbędziemy, ale na szczęście w demaskowaniu ich pomóc może technologia.

To często przez kontakt z nieuczciwymi osobami obrywają wszyscy wykonujący dany zawód. Niestety, po prostu zdarza nam się wrzucać wszystkich do jednego worka, co jest oczywiście naprawdę złym podejściem. Przed takich kombinatorów cierpią również pozostali, uczciwie świadczący identyczną usługę. Klient najpewniej wybierze produkt konkurencji, skoro wcześniej ktoś próbował go oszukać.

Reklama

Mapy Google mogą niebawem otrzymać przydatną funkcję

Aplikacja Google, która dla wielu stała się podstawową nawigacją samochodową i głównym przewodnikiem po mieście, może niebawem okazać się przydatna podczas korzystania z taksówek.

Jak informuje serwis Android Police, w Mapach Google u wybranych użytkowników wdrażana jest nowa funkcja mająca wykryć nadużycia podczas przejazdu taksówką. Cały mechanizm opiera się o rozpoznanie sytuacji, gdy kierowca bez żadnej konkretnej przyczyny będzie poruszał się trasą dłuższą niż powinien. Oczywiście dłuższa trasa może oznaczać próbę naciągnięcia klienta, który po dojechaniu do punktu docelowego będzie musiał więcej zapłacić.

Funkcja ostrzegania przed niepotrzebną zmianą trasą w Mapach Google. (fot. Android Police)

Nową funkcję może aktywować tuż po wyznaczeniu trasy w Mapach Google. Wówczas pojawia się przycisk „Stay safer” – wystarczy na niego kliknąć, aby otrzymywać powiadomienia o ewentualnej próbie obrania dłuższej trasy przez kierowcę taksówki.

Należy mieć na uwadze, że pojawienie się powiadomienia nie oznacza, że taksówkarz faktycznie próbuje nas oszukać. W końcu mógł on obrać inną trasę ze względu na problemy z przejazdem czy inne czynniki. Jednakże, komunikat w Mapach Google w wybranych scenariuszach może okazać się naprawdę przydatny, nawet jeśli w kilku sytuacjach błędnie zinterpretuje zamiar kierowcy.

Funkcja aktualnie pojawia się u tylko u części użytkowników w Indiach. Mamy jednak nadzieję, że Google niebawem zdecyduje się rozszerzyć testy o kolejne regiony lub po prostu wyda stabilną wersję opisywanej nowości także w Polsce.

Polecamy również:

Nowość w Mapach Google może uratować niejedno życie podczas kataklizmu

źródło: Android Police