Google prezentuje nowe sposoby zapisywania miejsc w Mapach. Ułatwi to życie użytkownikom

Amerykańskie przedsiębiorstwo Google rozpoczyna udostępnianie nowej aktualizacji aplikacji Mapy Google, która jeszcze bardziej ułatwi zarządzanie zapisanymi przez nas miejscami.

Mapy Google z trzema sposobami zapisywania miejsc

Gigant z Mountain View chce jeszcze bardziej ułatwić nam zarządzanie miejscami, w których byliśmy lub zapisaliśmy jako ważne dla nas. Dzięki wdrożeniu nowej wersji aplikacji jeszcze łatwiej dotrzemy do lokalizacji, w których czujemy się dobrze.

Oczywiście, zapisane miejsca już dawno goszczą w aplikacji Mapy Google, jednak ograniczały się one jedynie do zapamiętania lokalizacji i szybkiego odpalenia nawigacji do nich. Teraz będziemy mieli możliwość znacznie większego dzielenia się oraz zapamiętywania lokalizacji wcześniej przez nas zapisanych parków, lasów czy restauracji.

1. Ostatnio zapisane miejsca

Pierwszą kategorią są ostatnio zapisane miejsca. Często widzimy sytuacje, kiedy kilka tygodni po odwiedzeniu danej lokalizacji, nasza rodzina bądź znajomy także chcieliby je zobaczyć. Wtedy w natłoku obowiązków możemy zapomnieć jej nazwy. Teraz będziemy mogli ją sprawdzić w tej zakładce i wysłać do zainteresowanej osoby. Działa to także w odwrotną stronę. To my możemy otrzymać od znajomego informację o ciekawym miejscu, gdy zapomnimy jego nazwy. Kiedy je zapiszemy, możemy je łatwo odnaleźć w karcie Ostatnio zapisane.

Mapy Google - zapisane 1
Zakładka Ostatnio zapisane w aplikacji Mapy Google (fot. Google)

2. Zapisane miejsca w pobliżu

Kolejna kategoria informuje nas o tym, że znajdujemy się w niedalekiej odległości od miejsca, które wcześniej zapisaliśmy. Gdzie taka opcja może się przydać? Szczególnie na wakacjach, kiedy jesteśmy w trasie albo już na miejscu i chcemy odwiedzić jakieś ciekawe miejsce. Wtedy Google podpowie nam, że mamy zapisaną lokalizację w pobliżu, która nas wcześniej zainteresowała. Będą one zapisywane w postaci karuzeli.

Mapy Google - zapisane 2
Zakładka Miejsca w pobliżu (fot. Google)

3. Wcześniej odwiedzone

Ostatnią z opcji jest sugestia miejsc, które zostały już przez nas odwiedzone. W tym przypadku nie musimy zapisywać danych lokalizacji na własną rękę, ponieważ zrobią to za nas Mapy Google, bazując na naszej historii. Ta opcja może przydać się do późniejszego zapisania przez nas danego miejsca, które przypadło nam do gustu, a nie mamy w danej chwili czasu, aby zajmować się obsługą telefonu, np. na zakupach w galerii handlowej czy posiłku w restauracji. Mapy Google uporządkują dla nas dane według konkretnego miasta, regionu lub kraju.

Mapy Google - zapisane 3
Zakładka Wcześniej odwiedzone (fot. Google)

Polecamy również: