Tryb Live View w Mapach Google staje się znacznie bardziej dokładny

Opcja Live View w Mapach Google jest szczególnie przydatna podczas pieszych wędrówek. Wskazówki nanoszone w trybie rozszerzonej rzeczywistości na obraz z kamery aparatu mogą pomóc nam dotrzeć w upragnione miejsce. Teraz opcja ta jest ulepszana przez Google.

Reklama

Live View bardziej przyjazne użytkownikom

Wskazówki dotyczące tego, w którą stronę skręcić, by trafić do celu podczas korzystania z Live View, stają się coraz lepsze. Obecnie na obraz z aparatu smartfona nanoszone są nie tylko strzałki pomagające w nawigacji, ale także charakterystyczne punkty w miejskim krajobrazie, dzięki czemu lepiej rozumiemy miejsca, w okolicy których się znajdujemy.

Takimi ważnymi punktami orientacyjnymi Google uczyniło na przykład rozpoznawalne budowle, jak Empire State Building w Nowym Jorku i Panteon w Rzymie, ale też inne miejsca, jak choćby lokalne parki czy atrakcje turystyczne. Wszystko po to, by lepiej orientować się w miejskiej przestrzeni.

Landmarks Live View
Punkty orientacyjne w nawigacji Live View

Jeśli tylko część naszej podróży będzie obejmować wędrówkę pieszą, a wcześniej poruszaliśmy się, dajmy na to, komunikacją miejską, Mapy Google to „zrozumieją” i zapewnią wskazówki Live View tylko na tym odcinku, który postanowimy pokonać pieszo.

Live View Transit
Przy nawigacji podzielonej na różne środki transportu, będzie można użyć Live View

Nowe opcje dostępne nie tylko dla Pixeli

Jedną z nowości w Live View było kierowanie się wskazówkami AR w celu dotarcia do osoby, która wskazywała nam cel podróży udostępniając swoją lokalizację. Opcja początkowo dostępna tylko na smartfony Google Pixel, trafi wkrótce na wszystkie smartfony na Androidzie i iOS, które mogą obsługiwać ARCore i ARKit.

Live View Location Sharing
Korzystanie z Live View przy udostępnionej lokalizacji

Oprócz tego, pinezki pozostawiane na mapie będą dokładniej osadzane w widoku Live View – Mapy Google wezmą pod uwagę nie tylko lokalizację danego miejsca, ale także topografię terenu, poprawnie wskazując, czy do celu będziemy musieli podejść pod górę, na jakieś wzgórze, czy też zejść w dolinę.

terrain anchors
Dokładniejsze pinezki w trybie Live View to spora poprawa

Wspomniane punkty orientacyjne przygotowano dla 25 miast, wśród których nie ma żadnego z Polski. Google zapowiada na swoim blogu, że będzie sukcesywnie dodawać je w kolejnych lokalizacjach.