(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google pomogą podczas epidemii. Oto dwie nowe funkcje

Google zdecydowało się wprowadzić zmiany w swoich mapach, które powinny pomóc podczas trwającej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Aplikacja pokazuje restauracje z dostawą do domu, a także podaje przybliżony czas stania w kolejce w sklepie.

Reklama

Znalezienie restauracji jest łatwiejsze

Mapy Google od dawna zapewniają zestaw opcji, które pozwalają odkryć resturacje i inne punkty z jedzeniem w okolicy. Mamy dostęp do różnych filtrów (np. tanie jedzenie, bez rezerwacji czy dla większych grup), ocen, opinii, godzin otwarcia czy nawet przejrzymy zdjęcia dostępnych potraw. W związku z tym, że w obecnej sytuacji funkcjonowanie restauracji jest mocno ograniczone, to w aplikacji wdrożono odpowiednie poprawki.

Reklama
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

W Mapach Google na pierwszym planie znalazły się przyciski, które zapewniają dostęp do listy pobliskich restauracji oferujących odbiór osobisty lub dostawę do domu. Dodatkowo, otrzymane wyniki można filtrować według trafności, najwyższych ocen, a także można wyświetlić wyłącznie miejsca aktualnie otwarte.

Z nowości będą zadowoleni nie tylko użytkownicy Map Google, ale również właściciele miejsc z jedzeniem. W obecnej sytuacji muszą oni często pogodzić się ze znacznie niższymi przychodami, a możliwość dotarcia do większej grupy potencjalnych klientów z ofertą dostawy to zawsze jakiś przychód.

Kiedy są najmniejsze kolejki?

Ograniczenia wprowadzone przez rząd wpłynęły również na sklepy spożywcze. Mniejsza liczba otwartych kas i wymagania dotyczące maksymalnej liczby klientów mogących w jednym momencie robić zakupy, mogą sprawić, że sporo czasu spędzimy na staniu w kolejce, aby w ogóle móc dostać się do sklepu.

(fot. Kasia Pura, Tabletowo.pl)

Jeśli planujesz zakupy, to z pomocą przychodzą Mapy Google. Po wybraniu sklepu w aplikacji, na karcie informacji wyświetlany jest przybliżony czas oczekiwania. Możemy sprawdzić, w którym dniu i o której godzinie kolejki są najkrótsze. Całość tworzona jest na podstawie danych zbieranych przez Google – np. lokalizacji smartfonów. Dzięki dużej popularności Map Google i urządzeń z Androidem można liczyć, że informacje są dość wiarygodne.

Nowości są już dostępne

Proces wdrażania zmian w Mapach Google już się rozpoczął. Obie opisane nowości zaczynają trafiać do mobilnej aplikacji w wersji zarówno na Androida, jak i iOS.

Polecamy również:

Mapy Google jako nawigacja samochodowa? Aplikacja ciągle ma braki

źródło: własne