Mapy Google nawigacja
(fot. Tabletowo.pl)

W Mapach Google brakuje drogi? Dzięki nowej funkcji będziemy mogli sami ją narysować

Firma z Mountain View ogłosiła zestaw nowości, który niebawem zostanie wdrożony w popularnej usłudze Mapy Google. Zmiany skupione są przede wszystkim na funkcjach dodawania i edytowania treści przez użytkowników.

Nowy sposób na dodawanie zdjęć

Google pochwaliło się osiągnięciem kolejnego kamienia milowego – 150 mln lokalnych przewodników, których praca pozwala na dostarczenie świeżych i dokładnych danych w Mapach. Niebawem, aby zapewnić im większe możliwości wpływu na popularną usługę, wprowadzone zostaną usprawnienia w udostępnianych narzędziach.

Pierwszą nowością są nowe opcje związane z dodawaniem zdjęć. Mapy Google pozwalają już wrzucać autorskie zdjęcia, które przedstawiają restauracje, pomniki, sklepy, stacje benzynowe, muzea i wiele innych budynków. Dodatkowo, użytkownik może w oddzielnej sekcji zostawić ocenę i recenzję w formie krótkiego opisu. Natomiast wkrótce zdjęcia będą mogły zostać uzupełnione o dodatkowy tekst, co powinno pomóc w dokładniejszym informowaniu innych osób o konkretnym miejscu.

Mapy Google zdjęcia
Mapy Google – zdjęcia z opisem (fot. Google)

Według Google, zdjęcia z dodanym opisem pozwolą przykładowo: poinformować, czy jadalnia restauracji na świeżym powietrzu jest zacieniona w upalne dni lub jak w weekendy zatłoczony może być parking przy popularnym szlaku turystycznym. Firma dodaje, że w innych przypadkach użytkownik może po prostu podzielić się pomocną wskazówką, bez konieczności wystawiania oceny lub recenzji.

Dodawanie brakujących dróg za pomocą bardziej rozbudowanego narzędzia

Mapy Google na desktopie pozwalają zgłaszać brakującą drogę, ale użytkownik może wyłącznie zaznaczyć konkretny punkt za pomocą pinezki i przekazać informację do firmy Mountain View. Niebawem jednak pojawi się bardziej rozbudowane narzędzie, dostępne już w aplikacji na Androida.

Po wybraniu narzędzia służącego do edycji mapy, będziemy mogli skorzystać z funkcji pozwalającej na dokładne narysowanie drogi. Oczywiście, aby zabezpieczyć usługę przed „żartami”, zgłoszona droga będzie musiała zostać zweryfikowana.

Warto dodać, że to kolejna nowość ogłoszona przez Google, której zadaniem jest uzupełnienie brakujących danych o drogach. Wcześniej firma udostępniła użytkownikom możliwość dodawania własnych zdjęć w usłudze Google Street View.

Obie przedstawione nowości, zarówno zdjęcia z opisem, jak i narzędzie służące do rysowania brakujących dróg, mają zostać wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni. Niestety, nie poznaliśmy dokładnego harmonogramu planowanych aktualizacji.

5 świetnych nowości w aplikacjach Google!