Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Mapy Google w wersji na Apple Watch już dostępne

Aplikacja Mapy Google, w wersji skrojonej z myślą o Apple Watchu, jest już dostępna do pobrania w App Store.

Nawigacja Google na nadgarstku

Firma z Mountain View w zeszłym miesiącu ogłosiła dwie ważne zmiany w aplikacji Mapy Google, które skierowano do użytkowników urządzeń Apple. Pierwsza związana była z opcją wyświetlania nawigacji na głównym ekranie w CarPlay i pojawiła się już kilka dni później po zapowiedzi. Z kolei na drugą, czyli wydanie aplikacji na smartwatch Apple, musieliśmy poczekać trochę dłużej.

(fot. Google)

Użytkownicy Apple Watcha mogą już pobrać nawigację Google i korzystać z niej na niewielkim ekranie smartwatcha. Należy jednak zaznaczyć, że nie mamy do czynienia z oddzielną aplikacją, działającą bez iPhone’a. Mapy Google muszą bowiem znajdować się na sparowanym urządzeniu z iOS, aby były dostępne na Watchu.

Nie trzeba szukać aplikacji w App Store i ręcznie instalować jej na smartwatchu. Wystarczy tylko posiadać najnowszą wersję na iPhonie, a Mapy Google powinny automatycznie pojawić się na Watchu. Jeśli aplikacja nie jest jeszcze widoczna, to warto zajrzeć do App Store na iPhonie i sprawdzić, czy mamy zainstalowaną ostatnią aktualizację.

Mapy Google na Apple Watchu oferują tylko podstawowe funkcje

Jak już wcześniej wspomniałem, nie mamy do czynienia z oddzielną aplikacją. Wymagane jest posiadanie wersji na urządzeniu z iOS. Co więcej, cel podróży wyznaczamy właśnie na iPhonie – nie można tego zrobić bezpośrednio na Watchu.

Mapy Google na Apple Watchu.
Mapy Google na Apple Watchu (fot. Tabletowo.pl)

Podobnie jak w przypadku Map Apple, po wyznaczeniu celu otrzymujemy listę wskazówek, które pomogą dotrzeć do celu. Apple Watch pokazuje też przybliżony czas dotarcia do wyznaczonego miejsca, a także pozwala zmienić ustawiony środek transportu – samochód, transport publiczny lub pieszo. Nie zauważyłem jednak opcji wyboru roweru – mimo iż na smartfonie można zdecydować się na nawigację dla rowerów i następnie otrzymywać powiadomienia na smartwatchu.

Nowość powinna sprawdzić się szczególnie podczas pieszych i rowerowych wycieczek. Nie trzeba już bowiem wyciągać smartfona, aby otrzymać informację o konieczności skręcenia lub pojechania wybraną drogą. Wystarczy tylko spojrzeć na ekran Apple Watcha.