fot. Pexels

Mapy Apple podpowiedzą podróżnym, czego mogą spodziewać się na lotnisku podczas pandemii COVID-19

Pandemia COVID-19 cały czas wywraca świat do góry nogami. Z uwagi na nieustannie zmieniające się obostrzenia i zasady obowiązujące na terenach różnych krajów, można dość łatwo się pogubić. Gigant z Cupertino śpieszy z pomocą. Mapy Apple nie tylko podpowiedzą, jak powinniśmy się zachowywać, ale także czego możemy się spodziewać, wylatując za granicę.

Podróżnicy nie mają łatwo w dobie pandemii COVID-19

Można śmiało powiedzieć, że pandemia COVID-19 i towarzyszące jej zmiany w życiu codziennym dotknęły każdego z nas. Zdecydowanie większa część naszej codzienności została przeniesiona do świata wirtualnego. Praca, nauka czy też część życia towarzyskiego musiały na pewien czas zostać w internecie. Światowa pandemia COVID-19 niestety nie ustaje, w związku z czym coraz więcej firm i producentów próbuje przystosować się do obecnie panujących warunków.

Przemieszczanie się nie jest już czymś aż tak prostym i oczywistym, jak nieco ponad rok temu. W zależności od państwa, do którego ktoś chce się udać, może liczyć się z wymogiem posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa, czy nawet z obowiązkową kwarantanną. Jeszcze w 2020 roku Google wprowadziło paczkę zmian do swojej aplikacji Map, które skupiały się na pomocy użytkownikom w tych trudnych czasach. Mowa o takich funkcjach, jak specjalna warstwa z danymi o zakażeniach na danym terenie, opcja pomagająca uniknąć tłumów, czy też sprawdzenie statusu zamówień z restauracji.

podróż samolot Condor SriLankan Lufthansa Air France
Podróżowanie w czasie pandemii wymaga znajomości lokalnych zasad (fot. Pexels)

Mapy Apple pomogą na lotniskach

Apple również nie zapomina o swoich klientach. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że funkcja unikania tłumów trafi też do iOS. Osoby posiadające urządzenia z Face ID na pewno docenią także możliwość odblokowywania sprzętu za pomocą Apple Watcha, gdyż przez obowiązek noszenia masek, funkcja identyfikacji twarzy nie mogła działać poprawnie. To jednak nie wszystko.

Gigant z Cupertino wypuścił właśnie aktualizację do swojej aplikacji Map, która ma pomóc w podróżowaniu. Od teraz Mapy Apple wyświetlają bieżące informacje na temat funkcjonowania lotnisk w czasie pandemii COVID-19. Aplikacja wyświetla odpowiedni link do strony lotniska lub kartę z informacjami bezpośrednio na ekranie.

Mapy Apple powiedzą czego oczekiwać na danym lotnisku
Mapy Apple zyskają nową funkcję dla podróżnych (fot. Tabletowo.pl)

Usługa w aplikacji Mapy Apple działa w ramach współpracy z Międzynarodową Radą Portów Lotniczych (ACI – Airports Council International). Instytucja przekazuje szczegółowe informacje na temat wytycznych dot. COVID-19, obowiązujących w ponad 300 portach lotniczych na całym świecie. Wiadomości obejmują m.in. wymagania odnośnie aktualnych badań na koronawirusa, stosowanych masek, a także wszelkich obowiązujących środków dotyczących kwarantanny.

Podjęte kroki mają na celu ułatwić podróżowanie w czasie globalnej pandemii COVID-19. ACI ma nadzieję, że podjęte działania pozwolą uniknąć sytuacji, kiedy podróżni byli w ostatniej chwili zaskakiwani nowymi zasadami czy zmieniającymi się regulacjami na terenie danego kraju.