apple iphone 12 magsafe duo charger
(fot. Apple)

MagSafe Duo i skórzany futerał do iPhone’a 12 w sklepie Apple. Ceny zwalają z nóg

Mogłoby się wydawać, że przyzwyczailiśmy się do specyficznego cennika Apple. Cóż, firma Tima Cooka potrafi nas jeszcze zaskoczyć, niestety… negatywnie. Dobrym przykładem są ceny ładowarki MagSafe Duo i skórzanego futerału do iPhone’a.

Apple promuje nową markę akcesoriów

Wraz iPhone’ami 12 zadebiutowały akcesoria MagSafe. Korzystają one z zestawu magnesów umieszczonych pod pokrywą tylnego panelu nowych smartfonów z Cupertino. Dzięki temu, trzymają się one obudowy, bez konieczności korzystania z dodatkowych zaczepów, a w przypadku bezprzewodowych ładowarek znacznie łatwiej o idealne położenie iPhone’a na powierzchni ładującej.

W ofercie Apple już teraz znajdziemy całkiem interesujący zestaw akcesoriów – różne rodzaje etui, ładowarki, a nawet portfel na karty. Niestety, mimo iż prezentują się one całkiem interesująco, to zazwyczaj ich cena nie należy do zbyt atrakcyjnych. Co więcej, w cenie niektórych akcesoriów można już kupić smartfon. Owszem, taki z niskiej półki, ale jednak.

MagSafe Duo i naprawdę drogie etui

Do już dostępnych dodatków do iPhone’ów, które korzystają z rozwiązania MagSafe, dołączyły właśnie kolejne. Obecnie nie można ich jeszcze zamawiać, ale dzięki obecności w internetowym sklepie Apple, poznaliśmy ich oficjalną cenę.

Ładowarka MagSafe Duo.
(fot. Apple)

Pierwszym akcesorium jest bezprzewodowa ładowarka MagSafe Duo, która umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Jak informuje samo Apple, ładowarka może posłużyć do uzupełnienia energii w iPhonie, Apple Watchu, AirPodsach i innych urządzeniach zgodnych ze standardem Qi. Cena? Cóż, dokładnie 679 złotych!

Niestety, kupno MagSafe Duo niekoniecznie oznacza koniec wydatków. Ładowarka jest bowiem sprzedawana bez zasilacza, a zalecany o mocy 20W to wydatek 100 złotych. Łącznie więc możemy zapłacić nawet 779 złotych. Trzeba przyznać, że naprawdę sporo.

W ofercie Apple znajdziemy pojedynczą ładowarkę MagSafe w cenie 199 złotych. Co ciekawe, kupno dwóch oddzielnych ładowarek wyjdzie taniej niż wybór MagSafe Duo – 400 złotych za ładowarki i ewentualnie 200 złotych za dwa zasilacze 20 W. Łącznie, w przybliżeniu, to 600 złotych.

(fot. Apple)

Przejdźmy do drugiego akcesorium, czyli skórzanego futerału do iPhone’a 12. Apple wspomina, że skórzany futerał z MagSafe do iPhone’a pozwala cieszyć się przepięknym dizajnem urządzenia, a jednocześnie zapewnia mu doskonałą ochronę. No dobrze, a ile taka wizualna przyjemność kosztuje? Dokładnie 629 złotych.

Na koniec, dla osób które zdecydują się na kupno wspomnianego przed chwilą etui, postanowilem zostawić „interesujący” opis z oficjalnej strony wsparcia Apple.

Odnosi się on do ładowarek MagSafe oraz Magsafe Duo i brzmi następująco:

Jeśli podczas używania ładowarki MagSafe telefon iPhone pozostaje w skórzanym etui, może to skutkować odbiciem się okrągłych wgnieceń na skórze. To normalne zjawisko, ale jeśli Cię niepokoi, sugerujemy użycie etui innego niż skórzane.