Mafia: Edycja Ostateczna Tabletowo

Coś dla hardkorowych graczy. Mafia: Edycja Ostateczna zaoferuje „klasyczny” poziom trudności

Kto nie zna kultowej gry Mafia: The City of Lost Heaven? Produkcja ta to prawdziwy klasyk nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Już niedługo doczekamy się remake’u pod postacią Mafia: Edycja Ostateczna, a twórcy właśnie uchylili rąbka tajemnicy na temat jednego z dostępnych poziomów trudności.

Mafia wraca do przeszłości

Choć Mafia: Edycja Ostateczna ma być grą zbudowaną od podstaw na bazie kultowego The City of Lost Heaven, to twórcy nie omieszkali przemycić w niej nieco treści nawiązujących do pierwowzoru sprzed osiemnastu lat.

Jednym z dostępnych w grze poziomów trudności jest tryb „klasyczny”, który będzie utrudniał zabawę, jednak na dość nieoczywiste sposoby. Zmianie ulegnie kilka mechanik rozgrywki tak, aby były one możliwie jak najbardziej realistyczne.

Najbardziej odczuwalnych modyfikacji doświadczy model jazdy samochodami. Pojazdy będą trudniejsze w prowadzeniu i mniej wytrzymałe na uszkodzenia. Pamiętacie niesławną misję wyścigową kradzionym automobilem? Zanosi się na to, że wcale nie będzie ona łatwiejsza.

Nie mniej wymagającymi elementami świata gry będą patrolujący ulice Lost Heaven policjanci, którzy w trybie „klasycznym” raczej nie zamierzają przymykać oczu na piractwo drogowe i pomniejsze wykroczenia.

Mafia: Edycja Ostateczna

Do tego wszystkiego dochodzi oczywiste zwiększenie modyfikatorów obrażeń zadawanych przez wrogów i poziomu agresywności sztucznej inteligencji oraz kilka innych zmian, które zdecydowanie utrudnią rozgrywkę i zbliżą ją do oryginalnego doświadczenia z 2002 roku.

Co ciekawe, twórcy zapewniają, że możliwa będzie zmiana poziomu trudności w trakcie rozgrywki, więc jeśli stwierdzicie, że chcecie sobie utrudnić lub ułatwić zabawę w połowie kampanii, to nie będzie z tym żadnego problemu.

Jedna, ogromna obawa

Choć pierwsze materiały z rozgrywki z Mafia: Edycja Ostateczna prezentują się fenomenalnie, to wciąż mam w pamięci tragiczne odświeżenie drugiej odsłony serii, które miał wątpliwą przyjemność recenzować dla was Konrad.

Choć Edycja Ostateczna pierwszej Mafii jest dużo bardziej ambitnym projektem niż próba podkręcenia grafiki w i tak nieźle wyglądającej produkcji sprzed zaledwie jednej dekady, to nadal obawiam się tego, że twórcy mogli zbyt pospieszyć się z wydaniem gry.

Premiera została już raz przełożona przez epidemię COVID-19, co powinno pozwolić twórcom na dopracowanie swojej produkcji. Trzymam kciuki, aby tytuł ten spełnił bardzo wysokie oczekiwania fanów oryginału.

Mafia: Edycja Ostateczna zadebiutuje 25 września na PC, PlayStation 4 i Xbox One.