Reklama
Mafia: Edycja Ostateczna

Jednak czekam. Mafia: Edycja Ostateczna prezentuje się świetnie na nowym materiale z rozgrywki

Raczej każdy, kto przeczytał moją recenzję gry Mafia II: Edycja Ostateczna może się domyślić, że do gier Hangar 13 podchodzę z ogromną rezerwą. Jednak jakkolwiek sceptyczny bym nie był, muszę przyznać, że wyprodukowana od zera, Mafia: Edycja Ostateczna zapowiada się świetnie!

Reklama

Mafia: Edycja Ostateczna – pojawił się nowy gameplay

Zarówno sami twórcy, jak i polski wydawca gry, udostępnili w sieci prawie 15-minutowy zapis rozgrywki z remaku pierwszej Mafii. Fragment ten to zlepek jednej dłuższej misji na farmie (fani oryginału na pewno ją znają), a także kilku krótkich przebitek z innych części gry. Całość wygląda bardzo dobrze i gameplay ten sprawił, że Mafia: Edycja Ostateczna… cóż, finalnie mnie zainteresowała.

Trudno oczywiście na bazie powyższego filmu już teraz oceniać model jazdy samochodem czy system strzelania. Co innego, jeśli chodzi o oprawę graficzną, a ta prezentuje się zaskakująco dobrze! Mimika bohaterów, oświetlenie, efekty pogodowe, bogate w detale otoczenie, animacje czy modele postaci napawają optymizmem i trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka to wszystko wygląda bardzo dobrze. Ciekawe jak będzie z optymalizacją.

Kiedy premiera i na jakich platformach?

Mafia: Edycja Ostateczna zadebiutuje na rynku 25 września 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox Onepo zaliczeniu drobnego opóźnienia. Wersji na Nintendo Switch niestety brak, ale spoglądając na jakość oprawy graficznej, jakoś szczególnie mnie to nie dziwi. W ramach odświeżonego Mafia Trilogy, możemy już zagrać w „edycję ostateczną” drugiej oraz trzeciej części gry.

Całość, w formie wspomnianego już pakietu Mafia: Trylogia możecie już teraz zamówić, chociażby w Media Expert – zarówno na PlayStation 4, jak i Xbox One.

A Wy, co sądzicie na ten temat wydania Mafia: Edycja Ostateczna? Macie sentyment do pierwszej, oryginalnej części serii?