MacBook Pro 2020
MacBook Pro 2020 (fot. Apple)

macOS Big Sur 11.2 dostępny do pobrania. Apple naprawia system dla Maków

Posiadasz komputer Apple i ostatnio zauważyłeś problemy z poprawnym działaniem urządzenia? Możliwe, że znikną one po zainstalowaniu aktualizacji macOS Big Sur 11.2.

Reklama

Nowa aktualizacja macOS usuwa zgłoszone błędy

Po udostępnieniu iOS 14.4, iPadOS 14.4 i watchOS 7.3, firma Tima Cooka skupiła się na dopracowaniu aktualizacji dla swoich komputerów. Po niecałym tygodniu, możemy zobaczyć efekt przeprowadzonych prac – tak, aktualizacja jest już dostępna.

macOS Big Sur 11.2 – aktualizacja.
Aktualizacja jest już dostępne – na MacBook Pro 2018 trzeba dobrać około 3,5 GB (fot. Tabletowo.pl)

Jak już wcześniej wspomniałem, Apple nie zdecydowało się na wdrożenie nowych funkcji. Tym razem mamy do czynienia ze zbiorem poprawek i łatek bezpieczeństwa.

Oficjalna lista zmian wprowadzanych wraz z macOS Big Sur 11.2 przedstawia się następująco:

  • Uaktualnienie poprawia niezawodność Bluetooth.
  • Aktualizacja usuwa problem z wyświetlaniem czarnego ekranu na monitorach zewnętrznych podłączonych do Maca mini (M1, z 2020 roku) przy użyciu przejściówki z HDMI na DVI.
  • Nie powinien już występować błąd związany z utratą edycji zdjęć w formacie Apple ProRAW dokonanych w aplikacji Zdjęcia.
  • iCloud Drive nie będzie już się wyłączał po wybraniu opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty w chmurze.
  • Usunięto problem braku dostępu do preferencji systemowych mimo podania hasła administratora.
  • Usunięto problem braku możliwości wyświetlenia panelu emoji i symboli przez naciśnięcie klawisza globu.

Mimo iż lista poprawek nie jest długa, to aktualizacja wymaga od użytkownika pobrania około 3,25 GB danych. Oczywiście macOS Big Sur 11.2 warto zainstalować nawet, gdy wymienione błędy nie występują – nowsza wersja to zazwyczaj wyższy poziom bezpieczeństwa.

Brak większych zmian nie powinien dziwić

Niewykluczone, że wszystkie aktualizacje do macOS Big Sur nie będą wprowadzać dużych nowości. W końcu, najnowszy system dla Maków przyniósł małą rewolucję i najwięcej zmian od kilku lat. Apple zauważalnie zmieniło interfejs, przebudowało wiele elementów i systemowych aplikacji.

Teraz całość raczej będzie tylko dopracowywana. Warto dodać, że macOS Big Sur jest pierwszy wydaniem, które dostosowane jest do działania na procesorach ARM.