LG Wing z obracanym ekranem to dopiero początek serii wymyślnych smartfonów

Myślałem, że LG już niczym mnie nie zdziwi po tym, jak pojawiły się potwierdzone informacje o planach sprzedaży smartfona z drugim, obracanym ekranem. A jednak – okazało się, że LG Wing będzie pierwszym smartfonem z całej serii.

LG rozpoczyna przedsięwzięcie Explorer Project

To nieprawdopodobne, ale LG Wing na 100% nie będzie jednorazowym „wypadem” Koreańczyków. Wymyślili oni, że stworzą nową kategorię smartfonów, których wyjątkowość ma wyróżniać je na tle standardowych urządzeń. Jak LG samo tłumaczy,

Explorer Project to nazwa zarówno inicjatywy, jak i kategorii smartfonów, które będą obejmować urządzenia o wyjątkowych i niezbadanych jeszcze możliwościach użytkowania, a tym samym odzwierciedlać strategię ukierunkowaną na zupełnie nowe obszary zastosowań i funkcjonalności.

W ten sposób LG wyznacza sobie dwie ścieżki rozwoju dla smartfonów:

  • Explorer Project – skupiający się na nowych aspektach użyteczności, odkrywanych dzięki innowacjom konstrukcyjnym
  • Universal Line – czyli dotychczasową filozofię tworzenia urządzeń dla każdego, jak na przykład LG Velvet

Tę tak zwaną unikatowość LG zamierza uzyskać dzięki współpracy z zaufanymi partnerami, jak na przykład Rave, Ficto, Tubi oraz NAVER, skupiające się na rozwijaniu technologii streamingu czy oprogramowania.

LG Wing zostanie zaprezentowany 14 września

Więcej informacji o Explorer Project LG zamierza przekazać w poniedziałek 14 września. O godzinie 16:00 na oficjalnym kanale LG Mobile w YouTube oraz na Facebooku ruszą transmisje z konferencji.

Będziemy oglądać – jesteśmy ciekawi, w jaki sposób LG zamierza wytłumaczyć powstanie smartfona z obracanym ekranem ;)