smartfon LG Wing smartphone
LG Wing (źródło: Android Authority)

Dobre wieści! Cena LG Wing może być znacznie bardziej przystępna

LG Wing niewątpliwie będzie jednym z najciekawszych smartfonów, jakie zadebiutowały w 2020 roku. Do tej pory wydawało się, że przez swoją wysoką cenę stanie się jedynie ciekawostką, lecz według najnowszych doniesień, może być ona znacznie bardziej przystępna dla klienta.

Cena LG Wing

To właściwie standard, że coś, co jest nietypowe, kosztuje więcej niż produkt mainstreamowy. Opracowanie czegoś bardziej oryginalnego wymaga więcej wysiłku oraz opracowania dedykowanych rozwiązań, a to także kosztuje. Później producenci starają się to „odrobić” i kółeczko się zamyka.

LG Wing, w uwagi na jego niespotykaną współcześnie konstrukcję, również miał być produktem dla „wybranych”. Według dotychczasowych doniesień, jego cena LG Wing w Korei Południowej miała rzekomo wynosić ~1,9 mln wonów, co sprawiłoby, że smartfon byłby o ponad 30% droższy od Samsunga Galaxy Note 20 Ultra 5G!

Okazuje się jednak, że smartfon być może nie będzie aż tak drogi. Jak bowiem wynika z nieoficjalnych informacji, pozyskanych przez serwis xda-developers, cena LG Wing ma w Stanach Zjednoczonych oscylować wokół 1000 dolarów. Podobną kwotę trzeba w USA zapłacić za Samsunga Galaxy Note 20 5G (w Polsce 4849 złotych).

Specyfikacja LG Wing

Smartfon był bohaterem już kilku nieoficjalnych doniesień, wśród których znalazły się dwa materiały wideo, pokazujące tę niecodzienną konstrukcję w akcji. LG najwyraźniej nie boi się eksperymentować z formą urządzeń z dwoma ekranami, aczkolwiek w tym przypadku zdecydowano się na zupełnie inną koncepcję.

Dokładna specyfikacja LG Wing jest owiana tajemnicą, aczkolwiek do tej pory pojawiło się kilka informacji na jej temat. Według nich, główny wyświetlacz w smartfonie ma mieć przekątną 6,8 cala, natomiast drugi, wysuwający się spod spodu, 4 cale i proporcje 1:1.

Mówi się też, że smartfon zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 765G ze zintegrowanym modemem 5G i potrójny aparat na panelu tylnym z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix.

Zapewne pojawią się głosy, że specyfikacja LG Wing nie będzie „adekwatna” do ceny smartfona, ale należy pamiętać, że nie jest to „mainstreamowa” konstrukcja. Z pewnością znajdzie się jednak wielu klientów, którzy przynajmniej zainteresują się tym urządzeniem, szczególnie że LG zadba o to, aby dodatkowy ekran był przydatny, a nie jedynie efektowny.