Nieprawdopodobne, ale LG naprawdę to zrobiło! Oto smartfon z drugim, obracanym ekranem

LG potrafi czasem zadziwić, jeśli chodzi o kierunek, w jakim rozwija swoje urządzenia. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że LG Wing istnieje tylko w wybujałej wyobraźni projektantów firmy. Okazało się jednak, że smartfon z drugim, obracanym ekranem naprawdę istnieje.

LG Wing z obracanym ekranem? Nie powinienem być zdziwiony

W maju informowaliśmy Was o pojawieniu się dziwnego projektu LG, zakładającego zaprojektowanie smartfona z dwoma ekranami, w którym drugi z wyświetlaczy nie będzie otwierał się niczym notatnik, a raczej przekręcał się względem pierwszego. Wtedy jeszcze nie była znana nazwa tego prototypu, zaś dziś już wiemy, że jest to LG Wing, i możemy zobaczyć go na filmie.

Materiał dostarczony przez Android Authority wskazuje na jedną z możliwości działania LG Wing. W trybie rozłożenia w formę litery „T”, możliwe jest wyświetlanie zarówno interfejsu nawigacji, jak i odtwarzacza muzycznego. Później dochodzi do tego także ekran odbierania rozmów, a to wszystko bez zakłócania widoku na pierwszym wyświetlaczu, który bez przerwy pokazywał kierowcy informacje o drodze.

Skoro tak wygląda jeden ze scenariuszy używania LG Wing, to można chyba założyć, że na każdym z ekranów będzie można wyświetlać różne aplikacje, na przykład będzie możliwe jednoczesne oglądanie filmu na YouTube i (bez korzystania z funkcji Picture in Picture czy trybu podzielonego ekranu) pisanie wiadomość do znajomego. Otwiera to przed użytkownikiem sporo możliwości.

To wizualizacja przygotowana jeszcze w czasie, gdy wygląd LG Wing nie był znany. Jak widać, różni się od tego z filmu

Trudno powiedzieć, czy na drugim ekranie będzie dało się odpalić dowolną apkę, czy też jedynie aplikacje systemowe, takie jak dialer, kalendarz czy wiadomości. Jedną z możliwości mogłoby też być działanie w trybie konsolki do gry.

LG Wing – specyfikacja

Tutaj do opisania nie ma zbyt wiele. Na razie bazujemy głównie na plotkach, które wspominają, że LG Wing dostanie 6,8-calowy ekran główny i drugi, pomocniczy o przekątnej 4 cali. Urządzenie miałoby działać na procesorze Qualcomm Snapdragon 765 lub 765G.

Cena też jest niezwykle trudna do oszacowania, ze względu na brak naszej wiedzy na temat zastosowanych podzespołów. Co prawda sporo smartfonów LG może obecnie działać w trybie dwóch ekranów, ale na pewno nie w taki sposób jak będzie to możliwe w LG Wing. Czekamy więc na więcej szczegółów.