LG Watch Urbane 2nd Edition już do kupienia w Polsce

LG miało niemałe „przejścia” z Watch Urbane 2. Krótko po prezentacji podjęto decyzję o wstrzymaniu jego sprzedaży z uwagi na problemy natury harware’owej. Dość długo, bo około pięć miesięcy, zajęło Koreańczykom ich naprawienie, bowiem dopiero pod koniec marca 2016 roku smartwatch (ponownie) trafił do sklepów. Teraz można go już kupić również w Polsce.

Reklama

LG Watch Urbane 2nd Edition pojawił się w ofercie dwóch sklepów z elektroniką (linki w źródle). W każdym z nich trzeba za niego zapłacić 1899 złotych. Co ciekawe, dotyczy to wariantu oferującego łączność 3G, a nie LTE, jak ma to miejsce m.in. w Stanach Zjednoczonych. Szkoda, bowiem to właśnie ten aspekt sprawiał, że smartwatch ten szczególnie wyróżniał się na tle konkurencji, a tak jest po prostu kolejnym, inteligentnym zegarkiem, wyposażonym w tę funkcjonalność. Z drugiej strony, jest pierwszym, który to „ma” i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear.

LG Watch Urbane 2nd Edition posiada kopertę ze stali nierdzewnej, natomiast pasek wykonany jest z hipoalergicznej gumy. Okrągły ekran P-OLED o średnicy 1,38 cala charakteryzuje się rozdzielczością 480×480 pikseli, co przekłada się na zagęszczenie pikseli równe 348 ppi. Jest to świetny wynik, który sprawi, że wyświetlany obraz będzie naprawdę ostry. Sercem smartwatcha jest natomiast czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz z układem graficznym Adreno 305 oraz 786 MB RAM. Takie trio powinno zapewnić szybką oraz bardzo płynną pracę urządzenia. Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast 4 GB pamięci wewnętrznej.

LG Watch Urbane 2nd Edition zasilany jest przez akumulator o pojemności 570 mAh. Część z Was może wyrażać obawy (jak najbardziej uzasadnione), że wysoka (jak na smartwatch) rozdzielczość może znacznie skrócić czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Producent jednak jest przekonany, że lepsza rozdzielczość oraz wydajna bateria zaspokoją potrzeby użytkowników!, natomiast na stronie widnieje informacja, że energii wystarczy na więcej niż jeden dzień. Urządzenie może również pochwalić się normą IP67, co oznacza, że przetrwa zanurzenie w wodzie (maksymalnie do 1 metra) przez 30 minut.

W kwestii software’owej LG Watch Urbane 2nd Edition oferuje wszystkie dobrodziejstwa systemu operacyjnego Android Wear oraz – standardowo – funkcje zdrowotne, powiadomienia i (z uwagi na obecność modemu 3G) możliwość wykonywania i odbierania połączeń głosowych/wiadomości bez konieczności parowania smartwatcha ze smartfonem. Nie zabrakło też modułu Bluetooth 4.1 i Wi-Fi oraz czujników (w tym m.in. tętna PPG).

Źródło: LG, x-kom, OleOle!