LG w związku z “pewnymi problemami” wstrzymuje się z rozpoczęciem sprzedaży Watch Urbane 2 LTE

LG Watch Urbane 2 LTE miał być pierwszym na rynku smartwatchem z Android Wear oferującym łączność LTE. Producent jednak odkrył pewien problem i postanowił wstrzymać się z rozpoczęciem sprzedaży swojego najnowszego inteligentnego zegarka.

Wszystko za sprawą kłopotów natury technicznej. W związku z tym, że najprawdopodobniej chodzi tu o któryś z podzespołów (czyli tzw. hardware), decyzja o zaniechaniu dystrybucji Watch Urbane 2 LTE jest najlepszą, jaką mogli podjąć Koreańczycy. Tym bardziej, że problem istotnie mógłby wpłynąć na komfort użytkownika podczas codziennego używania smartwatcha.

Nie wiadomo jednak, która dokładnie z części przyczyniła się do tego, że zegarek nie trafi na razie do klientów. Chociaż LG zdążyło już zlokalizować winowajcę, nie podało szczegółów do publicznej wiadomości. Pod znakiem zapytania stoi również data, kiedy Watch Urbane 2 LTE pojawi się w sprzedaży.

Problem natury technicznej jest jednym z najgorszych, z jakim może spotkać się producent. O ile kłopoty z oprogramowaniem najczęściej rozwiązuje się przy pomocy mniejszej lub większej aktualizacji, to te hardware’owe mogą oznaczać konieczność przeprojektowania urządzenia i rozpoczęcia jego produkcji od nowa.

Mam jednak nadzieję, że aż tak czarny scenariusz nie dotknie LG i Koreańczycy szybko znajdą rozwiązanie powyższego problemu, dzięki czemu Watch Urbane 2 LTE będzie mógł wkrótce trafić do sprzedaży.

Źródło: 9to5Google

Komentarze

 • A jaki produkt LG nie jest wadliwy ? Toż to przecież znak rozpoznawczy tego producenta. Dziwne tylko , że akurat w tym przypadku LG zdecydowało się wstrzymać sprzedaż. Jakoś wcześniej producent nie przejmował się tego typu nieistotnymi szczegółami.

  • brejhart

   Nie generalizuj. Używam w domu 3x SMART TV (1 Monitor PC z TV, 32″ w sypialni, 1x 4K w salonie) do tego G2 i G3. A rodzice TV, nagrywarka DVD z HDD oraz Lodówka – wszystko już wiele lat. Żaden z tych produktów nie jest wadliwy. Działa świetnie i za podobne pieniądze nie kupiłbym nic lepszego. U każdego producenta trafiają się wadliwe partie czy produkty, ale nie powinniśmy uogólniać.

   • To ,że Ty jesteś zadowolonym użytkownikiem tych produktów również nie oznacza ,że są one doskonałe. To jest generalizowanie w drugą stronę. Nie sądzisz ? Ja zaliczam się do osób które bardzo intensywnie korzystają z możliwości oferowanych przez sprzęt elektroniczny, Z racji zawodu i doświadczenia nieco bardziej krytycznie podchodzę do elektroniki użytkowej. Problemem LG nie jest trwałość sprzętu. Potrafi on służyć długie lata. Mam jeszcze gdzieś nawet prawie pełnoletni napęd CD wtedy jeszcze GoldStar który ciągle działa. Problem z LG jest bardziej skomplikowany, a dotyczy funkcjonowania sprzętu. Często są to jakieś irytujące cechy wynikające z głupoty projektantów lub niewielkich oszczędności które finalnie zabijają przyjemność obcowania z produktem. Co ciekawe LG potrafi pogorszyć znacząco jakieś rozwiązanie techniczne które wydawało się już niemal doskonałym w starszym modelu. Do tego brak wsparcia w postaci sensownych aktualizacji. Czy nie zastanawiałeś się kiedyś dlaczego flagowce tej firmy są najtańszymi spośród firmowych i szybciutko po premierze zaliczają zjazd ceny o co najmniej 30-40%. O tym ,że nie tylko ja zauważam problem Koreańczyków świadczą słabe wyniki finansowe firmy, spadek sprzedaży oraz niewielki udział w smartfonowym rynku. U nas sprzedają się głównie ze względu na cenę. Myślę , ze gdybyś się dobrze rozejrzał to “za te pieniądze” kupisz naprawdę coś mniej irytującego niż wyroby LG.

 • taniec

  Ponoć w Sferii ma być LTE, czy ktoś się przymierza? Rozwijają się, mają być w całej Polsce to ceny tez powinny spaść żeby się przebili.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona