Ważne

LG Watch Urbane 2 LTE trafił (ponownie) do sprzedaży

LG zaprezentowało Watch Urbane 2 LTE w tym samym dniu, co V10, czyli 1 października 2015 roku. Smartfon dość szybko trafił do sprzedaży (chociaż w Polsce dopiero w drugiej połowie stycznia!), w przeciwieństwie do smartwatcha, który tak samo szybko został wycofany z rynku, jak na nim się pojawił.

Taką decyzję wymusiły na producencie “pewne” problemy natury technicznej. Choć na początku nie wiedzieliśmy, o co dokładnie chodzi, to wkrótce potem LG przyznało oficjalnie, że winę ponosi jeden z elementów hardware’u. “Na szczęście” komponent, który w długofalowej perspektywie czasowej mógł wpłynąć negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu, został po raz pierwszy użyty w Watch Urbane 2 LTE, więc posiadacze innych wearables koreańskiego producenta mogą spać spokojnie.

Teraz, blisko pół roku po oficjalnej prezentacji, smartwatch ponownie trafił do sprzedaży. Pojawił się bowiem w ofercie amerykańskiego operatora komórkowego AT&T, a następnie Verizon. Ceny są dość mocno rozbieżne, bowiem u pierwszego trzeba za Watch Urbane 2 LTE zapłacić – jeśli nie chce podpisywać się 24-miesięcznej umowy – 359,99 dolarów, zaś u drugiego aż 499 dolarów.

Wygląda więc na to, że LG nareszcie “uporało” się z doskwierającym problemem i teraz smartwatch nie zawiedzie już oczekiwań swoich użytkowników. Zobaczymy jednak czy cała historia nie wpłynie negatywnie na sprzedaż Watch Urbane 2 LTE.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samego smartwatcha, zapraszam do lektury tego wpisu.

Źródło: Android Headlines

Komentarze

 • Anty no life :)

  Powoem szczerze… nie podoba mi sie. O ile watch Urbane 1 w zlocie z brazowym paskiem jest dla mnie w scislel czolowce jesli chodzi o wyglad, o tyle dwojka mi nie lezy. Jesli zostawia tylko srebrny kolor to nawet nie spojrze. Do tego lekko 400 dolarow, wiec te 1600 zl misze dac, a za mniej niz 800 kupie poerwsza generacje. Najwiekszy minus jedynki, to ze nie mozna z niego dzwonic.
  Pytanie… jaki smartwatch wybrac teraz?:D

  • michal nowak

   niezaprzecalna zaleta dwójki to bakteria 570mA vs 410mA w jedynce, ja jestem zainteresowany dwójką

   • Anty no life :)

    Niby tak, ale tez rozdzielczosc jest jakies 30% wyzsza, co tez pewnie zje swoje. Generalnie gdybym mogl dzwonic z jedynki to bylby idealem. Dwojka jest dla mnie zwyczajnie brzydka.

 • Dawid Pietrzak

  Zegarek myślę najlepszy na rynku ale dyskwalifikuje go jedna sprawa.
  Pasek to jest totalna porażka jest tak sztywny przy mocowaniu do koperty że od zakupu przez dwa miesiące pękł już dwa razy.
  Wiem że to nie jest pojedyncza sprawa bo większość klientów ma ten problem. Narazie lg wymienia w ramach gwarancji tylko pytanie jak długo.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona