LG Watch Urbane 2 LTE trafił (ponownie) do sprzedaży

LG zaprezentowało Watch Urbane 2 LTE w tym samym dniu, co V10, czyli 1 października 2015 roku. Smartfon dość szybko trafił do sprzedaży (chociaż w Polsce dopiero w drugiej połowie stycznia!), w przeciwieństwie do smartwatcha, który tak samo szybko został wycofany z rynku, jak na nim się pojawił.

Reklama

Taką decyzję wymusiły na producencie „pewne” problemy natury technicznej. Choć na początku nie wiedzieliśmy, o co dokładnie chodzi, to wkrótce potem LG przyznało oficjalnie, że winę ponosi jeden z elementów hardware’u. „Na szczęście” komponent, który w długofalowej perspektywie czasowej mógł wpłynąć negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu, został po raz pierwszy użyty w Watch Urbane 2 LTE, więc posiadacze innych wearables koreańskiego producenta mogą spać spokojnie.

Teraz, blisko pół roku po oficjalnej prezentacji, smartwatch ponownie trafił do sprzedaży. Pojawił się bowiem w ofercie amerykańskiego operatora komórkowego AT&T, a następnie Verizon. Ceny są dość mocno rozbieżne, bowiem u pierwszego trzeba za Watch Urbane 2 LTE zapłacić – jeśli nie chce podpisywać się 24-miesięcznej umowy – 359,99 dolarów, zaś u drugiego aż 499 dolarów.

Wygląda więc na to, że LG nareszcie „uporało” się z doskwierającym problemem i teraz smartwatch nie zawiedzie już oczekiwań swoich użytkowników. Zobaczymy jednak czy cała historia nie wpłynie negatywnie na sprzedaż Watch Urbane 2 LTE.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samego smartwatcha, zapraszam do lektury tego wpisu.

Źródło: Android Headlines