LG Velvet 4G 5G smartphone
LG Velvet (źrodło: LG)

Ale numer! O takiej wersji LG Velvet producent nic nie wspomniał… I nie chodzi o kolor

Okazuje się, że LG przygotowuje kolejną wersję modelu LG Velvet, o której wcześniej nic nie wspominało. I nie, nie chodzi o nowy wariant kolorystyczny, tylko o poważniejszą zmianę w specyfikacji.

Reklama

LG już dawno nie wprowadziło na rynek tak ciekawego smartfona

LG Velvet ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jest to pierwszy smartfon LG z wyższej półki, który nie odpycha od siebie przesadnie wysoką ceną na start. W połączeniu z faktem, że model ten raczej nie ma dyskwalifikujących go wad (zob. recenzja LG Velvet), nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bardzo dobrze się sprzedał – naprawdę ma na to szanse.

Mówi się, że LG pokłada ogromne nadzieje w modelu LG Velvet. To nawet widać, bowiem robi wszystko, aby sprzedać jak najwięcej egzemplarzy tego smartfona. Jest on dostępny w dwóch konfiguracjach: nieco droższej z procesorem Qualcomm Snapdragon 765G i modemem 5G oraz tańszej z układem Qualcomm Snapdragon 845. Teraz okazuje się, że wkrótce na rynku pojawi się trzecia z jeszcze innym chipsetem.

LG Velvet
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

LG Velvet wkrótce w nowej wersji z innym procesorem

Wydawało się, że skoro producent przygotował dwie wersje tego modelu, zarówno z, jak i bez modemu 5G, nic więcej już nie wymyśli i teraz będzie się starać, aby wzmocnić jego pozycję na rynku. Tymczasem okazuje się, że LG nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i szykuje coś, o czym do tej pory ani słowem nie wspomniało.

W bazie Konsoli Google Play pojawił się smartfon podpisany jako „Velvet” wraz z przedstawiającą go grafiką, która jednoznacznie potwierdza, że mamy tu do czynienia ze smart-telefonem od LG.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że Konsola Google Play wśród jego specyfikacji wymienia procesor… MediaTek Dimensity 800. Wygląda więc na to, że LG przygotowuje kolejną wersję obsługującą sieć piątej generacji, bowiem wspomniany układ oferuje zintegrowany modem 5G, podobnie jak Qualcomm Snapdragon 765G.

LG Velvet MediaTek Dimensity 800
LG Velvet z procesorem MediaTek Dimensity 800 (źródło: Konsola Google Play via 91mobiles)

Jako że MediaTek Dimensity 800 trafia do wielu tańszych smartfonów, można się spodziewać, że jego zastosowanie przyczyni się do obniżki ceny LG Velvet 5G. Procesor ten jest bowiem tańszy od Snapdragona 756G.

Na razie nie wiadomo, kiedy nowa wersja zadebiutuje na rynku i czy są jakiekolwiek szanse, że trafi do Polski. Niewykluczone, że jest ona przygotowywana specjalnie z myślą o krajach azjatyckich, w szczególności Chinach.