Premiera LG V30 podobno już we wrześniu. Tylko czy LG wyrobi się z panelami OLED do tego czasu? | Tabletowo.pl

Premiera LG V30 podobno już we wrześniu. Tylko czy LG wyrobi się z panelami OLED do tego czasu?

Dołącz do dyskusji 0

LG ma rzekomo (w końcu) zacząć stosować panele OLED w swoich smartfonach klasy premium, i to jeszcze w tym roku. Powołując się na „wiarygodne” źródła redakcja The Investor sugeruje, że V30 będzie pierwszym modelem LG z tego typu wyświetlaczem.

Artykuł Investora sugeruje też przybliżoną datę pojawienia się nowego telefonu: miałby to być wrzesień tego roku. Wydaje się to być dość prawdopodobne, biorąc pod uwagę czas pojawiania się na rynku poprzedników V30-tki. Przypomnijmy, że LG V20 zaprezentowano we wrześniu zeszłego roku, a V10 miał premierę na samym początku października 2015 roku.

Źródło, na które powołuje się The Investor, podaje:

Większość paneli OLED produkowanych w fabryce LG Display w placówce E5 w Gumi (placówka w południowokoreańskiej prowincji Gyeongbuk), które zejdą z linii w drugiej połowie roku zostanie wykorzystanych w smartfonach LG Electronics, począwszy od modelu V30. Część z wyprodukowanych paneli zostanie dostarczonych chińskim producentom smartfonów.

Wspomniane tajemnicze źródło wyjawia, że produkcja paneli OLED wystartuje na dobre w lipcu tego roku. Następny po LG G6 flagowy produkt firmy, będzie pierwszym jej smartfonem, który otrzyma wyświetlacz wykonany w tej technologii.

Trzeba powiedzieć, że wszystkie informacje pochodzące z anonimowych źródeł powinny być traktowane z przymrużeniem oka, jednak taki ruch ze strony LG miałby sens. Wszyscy starają się wskoczyć do OLED-owego wagonika, którym już od dawna podróżuje Samsung.

Wieloletnie zaangażowanie Samsunga w wyświetlacze Super AMOLED stawia tego producenta na wyjątkowej pozycji – obecnie kontroluje 95% mobilnego rynku wyświetlaczy OLED. Oznacza to praktycznie monopol, co pozwala na dyktat cen i zabezpieczanie dużych kontraktów z innymi dużymi graczami w branży, takimi jak Apple. LG bez wątpienia chciałoby też nieco zarobić na OLED-ach, ale minie jeszcze sporo czasu, zanim stanie się pod tym względem rzeczywistą konkurencją dla Samsunga.

źródło: The Investor przez PhoneArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona