LG V10 i ZUK Z1 wkrótce pojawią się w sprzedaży w Europie

Co chwila na rynku debiutują kolejne warte uwagi smartfony, jednak większość z nich ostatecznie jest oficjalnie dostępna w zaledwie kilku krajach, zwykle bardzo odległych. Dlatego za każdym razem cieszą informacje, że jakiś model pojawi się w Europie, co oznacza duże szanse, że również i w Polsce.

Do takich pozycji bez wątpienia należą LG V10 i ZUK Z1. Pierwszy z nich zadebiutował na początku października i od razu przykuł uwagę licznych fanów nowych technologii, a to za sprawą dodatkowego ekraniku ponad głównym, 5,7-calowym wyświetlaczem. Jest on z jednej strony samodzielnym elementem smartfona, gdyż w czasie jego uśpienia może pokazywać datę, godzinę, poziom naładowania baterii lub informacje pogodowe. Natomiast podczas czynnego korzystania z V10 Second Screen staje się jego uzupełnieniem, oferując szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji.

Początkowo smartfon ten miał być dostępny wyłącznie w Korei Południowej (gdzie nie odniósł oczekiwanego sukcesu) i Stanach Zjednoczonych. LG jednak postanowiło rozszerzyć sprzedaż V10 o kolejne rynki, w tym Chiny, Kanadę, kraje azjatyckie, Amerykę Łacińską, Środkowy Wschód i Europę. Urządzenie ma się tam pojawić jeszcze w tym kwartale. Wielu zadaje sobie pytanie czy również w Polsce będzie można kupić ww. phablet. Osobiście przypuszczam, że tak, z uwagi na fakt, iż Koreańczycy „lubią” nasz kraj. Świadczyć może o tym chociażby to, jak szybko Polacy dostają aktualizacje do nowszych wersji Androida dla swoich smartfonów.

Jako ciekawostkę dodam, że w sieci pojawiły się oficjalne tapety z LG V10. Prezentują się naprawdę atrakcyjnie, więc jeśli chcecie pobrać je na swoje urządzenie, macie ku temu okazję. Jest to 10 różnych propozycji w rozdzielczości 2880×2560 pikseli.

Drugą pozycją, tym razem od Chińczyków, która wkrótce pojawi się w Europie, jest ZUK Z1. Zadebiutował on już stosunkowo dawno, bo pod koniec sierpnia. Nie zmienia to faktu, że nadal jest bardzo chętnie brany pod uwagę, gdy ktoś decyduje się na wymianę swojego smartfona.

Kilka dni temu ZUK Z1 trafił na rynki Środkowego Wschodu. Producent na tym jednak nie poprzestaje i planuje ekspansje do krajów azjatyckich oraz europejskich. Jak widzicie na zdjęciu wyróżniającym, berlińska premiera odbyła się wczoraj. Urządzenie ma trafić do sklepów w kolejnych państwach jeszcze przed końcem bieżącego roku. Podczas konferencji w Dubaju dowiedzieliśmy się przy okazji, czego możemy się spodziewać po kolejnych smartfonach od ZUK:

Our strategy is to offer a limited but powerful portfolio of models – each device will be a master-piece at a price which will wow our customers and channel.

Oznacza to, że producent nie zamierza „zalewać” rynku ogromną ilością różnych urządzeń. Na jego portfolio złoży się ograniczona liczba modeli, a każdy z nich będzie majstersztykiem za bardzo atrakcyjną cenę, która zachwyci potencjalnych klientów.

Co do ZUK Z1 nie jestem w stanie przewidzieć czy pojawi się w polskich sklepach. Mimo wszystko wydaje mi się, że osoby, które obawiają się zamawiać smartfony z chińskich sklepów na pewno chętniej skuszą się na zakup od europejskiego dystrybutora.

Źródło: phoneArena 1, 2, 3, LG Newsroom