LG Urbane 2 LTE – pierwszy smartwatch z Android Wear i łącznością 4G

Okrągły ekran P-OLED, bateria 570 mAh oraz LTE i GPS

Wybór smartwatchy z LTE ograniczał się do niedawna do nielicznych zegarków, działających pod kontrolą Tizena, czyli Samsunga Gear S, teraz także Gear S2 albo WebOS, który zarządzał LG Urbane LTE. Jednak dzisiaj druga z koreańskich firm zaprezentowała pierwsze wearable z Android Wear, obsługujące właśnie łączność 4G. Tym modelem jest druga generacja wspomnianego przed chwilą Urbane.

LG Urbane 2 LTE został wyposażony w 1,38-calowy ekran P-OLED, na którym zagęszczenie pikseli wynosi dokładnie 348 ppi (interfejs jest wyświetlany w rozdzielczości 480 x 480 pikseli). Koperta ma średnicę 44,5 milimetra. Sam wygląd uległ niewielkim modernizacjom i moim zdaniem nowy zegarek prezentuje się lepiej niż schodząca generacja Urbane.

Całość wykonano z wysokiej jakości materiałów –  LG zdecydowało się na użycie stali do produkcji koperty, a paski są z hipoalergicznego tworzywa. Do wyboru będą cztery wersje kolorystyczne: biała, niebieska, brązowa i czarna. Niewątpliwym plusem tej nowości jest spora bateria. Koreańczycy postanowili umieścić w nim ogniwo o pojemności aż 570 mAh, co ich zdaniem gwarantuje dzień i więcej pracy na jednym ładowaniu przy korzystaniu z LTE. Pojawił się także tryb ekstremalnego oszczędzania baterii. Wiele wskazuje na to, że będzie to jeden z dłużej wytrzymujących z dala od gniazdka smartwatchy.

 

 

LG-Watch-Urbane-2nd-Edition

Za sprawne działanie odpowiada Snapdragon 400 1,2GHz z 768 MB RAM, a na nasze pliki mamy 4 GB. Warto wspomnieć, że druga generacja LG Urbane ma szereg wyposażenia z zakresu łączności, począwszy od tak podstawowych modułów, jak Bluetooth 4.1 czy WiFi, a kończąc na GPS i LTE. Dzięki temu ostatniemu będzie mógł zastąpić nam nasz telefon. Oczywiście całość jest zarządzana przez najnowszą wersję Android Wear, ale producent dodał od siebie kilka rzeczy, m.in. LG Health czy też skrót do kontaktów. Z kolei zestaw wbudowanych sensorów prezentuje się następująco: pulsomierz, akcelerometr, żyroskop, barometr oraz kompas.

The wearable sector continues to evolve and we’re playing an active role in that by bringing to market various devices that appeal to various consumers. At LG, we don’t think there is a one-size-fits-all wearable device. This second edition of our Watch Urbane aims to be a must-have smart device for active individuals who want to stay connected to the world, whether they’re at work, at home or on the tennis court.

Juno Cho, CEO LG Electronics Mobile Communications Company

LG Urbane 2 LTE będzie najpierw dostępny w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej, a następnie trafi do Europy, pozostałych krajów Azji oraz na Bliski Wschód. Dane o cenie, a także dostępności w danym państwie zostaną udostępnione w późniejszym terminie. Niewątpliwie Koreańczykom udało się stworzyć jeden z lepszych smartwatchy, jakie są obecnie dostępne na rynku.

źródło: LG przez Engadget