Ważne

Samsung Gear S2 3G nie dla Europy

Samsung Gear S2 może przekonać do siebie nie tylko dużo bardziej atrakcyjnym i stonowanym designem niż jego poprzednika, ale również świetną metodą korzystania z niego za pomocą przekręcanej tarczy zegarka. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że na rynku zadebiutują dwie wersje Gear S2 – podstawowa i z 3G. Okazuje się, że tej drugiej nie możemy spodziewać się w sprzedaży w Europie.

W pierwszej generacji swojego zegarka Gear S, w wersji z 3G zastosował slot kart SIM w standardzie nano, dzięki czemu każdy, kto takową kartę posiadał, mógł korzystać z dobrodziejstw z niej płynących. W Gear S2 znalazło się inne rozwiązanie – e-SIM, które wykorzystują operatorzy komórkowi w Stanach i w Korei – wkrótce zapewne zostaną wdrożone również w pozostałych rejonach świata. I najprawdopodobniej to jest właśnie przyczyną podjęcia przez Samsunga takiej, a nie innej, decyzji.

Dlaczego brak premiery Gear S2 w wersji z 3G jest taki istotny? Otóż dlatego, że wyłącznie w tej wersji zegarek oferuje GPS (a przy okazji ma też większą baterię). Oznacza to, że podstawowe edycje produktu oferują możliwości śledzenia aktywności, ale bez modułu, a co za tym idzie – są bardziej ograniczone i mniej dokładne.

Sprzedaż Samsunga Gear S2 ma ruszyć w październiku, a dokładniej w jego pierwszym tygodniu. Wtedy też zegarek powinien zadebiutować w Polsce. Ale nie w wersji z 3G.

źródło: GSMArena, wearable

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona