LG zapowiada smartfon z modemem 5G i nowym systemem chłodzenia. Premiera na MWC 2019

LG jeszcze tego nie potwierdziło, ale mówi się, że podczas zbliżających się targów MWC 2019 zaprezentuje tegorocznego flagowca, model LG G8 ThinQ. Koreańczycy oficjalnie natomiast dziś zapowiedzieli, że podczas dorocznej imprezy w Barcelonie pokażą swój smartfon z modemem 5G. Przy okazji zdradzili co nieco na jego temat.

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, pozwolę sobie przypomnieć, że niedawno w sieci pojawiły się rendery nowego smartfona LG (jeden z nich widzicie na samej górze). Koreańczycy zaprzeczyli doniesieniom, że przedstawiają one flagowego LG G8 ThinQ, więc niewykluczone, że jest to nadchodzący inteligentny telefon z modemem 5G na pokładzie, który zostanie zaprezentowany podczas targów MWC 2019.

Reklama

Tak ma wyglądać kolejny generyczny smartfon LG. Nie czuję się przekonany tym wzornictwem

Smartfon LG z modemem 5G – pierwsze informacje

Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon 855 z modemem Qualcomm Snapdragon X50, gdyż to właśnie ten ostatni zapewnia obsługę łączności 5G. W standardzie układ ten sparowany jest bowiem z modemem Qualcomm Snapdragon X20, który potrafi pobierać dane z prędkością „tylko” do 2 Gbit/s w sieci 4G LTE.

LG opublikowało również widoczną poniżej grafikę, przedstawiającą zupełnie nowy układ chłodzenia w smartfonie z modemem 5G. Zamiast miedzianej rurki z cieczą, jak w LG V40 ThinQ, producent w nadchodzącym urządzeniu zastosuje komorę chłodzącą (ang. Vapor Chamber). W porównaniu z rurką chłodzącą ma ona 2,7 raza większą powierzchnię i ponad dwa razy więcej wody w środku.

Według deklaracji producenta, komora chłodząca powinna znacznie sprawniej odprowadzać generowane przez podzespoły ciepło, a tym samym skuteczniej chłodzić smartfon. Dopiero praktyka jednak pokaże, jak w rzeczywistości będzie sprawdzać się to rozwiązanie, aczkolwiek brzmi ono niezwykle obiecująco.

fot. LG

LG zdradziło również, że smartfon z modemem 5G zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh. Jeśli mnie pamięć nie myli, będzie to więc high-end z największą baterią w ostatniej historii tej marki. Dla przypomnienia, wspomniany LG V40 ThinQ ma ogniwo 3300 mAh, a LG G7 ThinQ 3000 mAh.

Konferencja LG, na której zostanie zaprezentowany smartfon z modemem 5G, zaplanowana jest na 24 lutego 2019 roku. Producent na razie jednak nie podał godziny jej rozpoczęcia.

Źródło: LG