A to ci niespodzianka – LG Q6 (a.k.a LG G6 Mini) zadebiutuje w Polsce i to już za tydzień!

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że LG G6 Mini pojawi się na rynku pod postacią LG Q6, a już znamy datę premiery tego smartfona. Co więcej, zadebiutuje on w pierwszej kolejności nie gdzieś na końcu świata, a właśnie w Polsce!

Polski oddział LG rozesłał dziś do przedstawicieli mediów zaproszenie, które możecie w zobaczyć w pełnej krasie poniżej. Producent nie kryje się ze swoimi zamiarami i mówi wprost, żebyśmy zapisali sobie w kalendarzu, że 11 lipca zadebiutuje nowy smartfon. Konferencja ma się rozpocząć o godzinie 18:00.

Reklama

Wydarzenie zapowiada także hasztag #LGBarbeQ i to właśnie on jest tutaj kluczowy. Nikt bowiem nie uważa, że LG wyróżniło (akurat) literkę „Q” przypadkowo. Biorąc pod uwagę niedawne doniesienia i deklarację samego producenta, istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że w przyszły wtorek, 11 lipca 2017 roku, Koreańczycy zaprezentują w Polsce LG Q6 a.k.a. LG G6 Mini.

Zapowiedź premiery nowego smartfona, prawdopodobnie LG Q6

Jednak nazywanie LG Q6 „LG G6 Mini” jest w rzeczywistości sporym nadużyciem. Smartfony będzie bowiem łączyć wyłącznie „6” w nazwie i wyświetlacz o proporcjach 18:9 (lub, jak kto woli, 2:1). Nadchodząca nowość ma mieć też już „tylko” pojedynczy aparat główny i 3 GB RAM oraz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 (4 x ARM Cortex-A53 1,4 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,1 GHz; 28 nm) z układem graficznym Adreno 505.

Pamiętajcie jednak, że samo LG nie potwierdza tego, że 11 lipca zadebiutuje LG Q6. Może się bowiem okazać, że producent nas trolluje i w przyszły wtorek zaprezentuje LG G6 w wersji Terra Gold (która – jak dowiedziały się Tablety – ma być dostępna również w Polsce, ale w limitowanym nakładzie). Choć ja wówczas potraktuję to jako spore nadużycie, ponieważ nie będzie to „nowy smartfon”. No nic, zobaczymy.

*Na zdjęciu tytułowym LG G6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: LG, LG