Jeżeli LG wypuściłoby na rynek taki smartfon, to wszystkich wyrwałoby z kapci

Smartfony LG może nie tyle są nudne, co po prostu nie wywołują efektu wow – są proste, eleganckie, niczym szczególnym się nie wyróżniają na tle bezpośredniej konkurencji (chociaż i ona w większości przypadków zachowuje się dość konserwatywnie). Gdyby jednak Koreańczycy wypuścili na rynek ten smartfon, to wszystkich dosłownie wyrwałoby z kapci.

LG miało jednak kilka epizodów w swojej historii, kiedy to wprowadziło do sprzedaży nieszablonowe smartfony. Wystarczy tu przypomnieć LG Swift 3D, który nagrywał materiały w 3D za pomocą dwóch 5 Mpix aparatów na tyle oraz odtwarzał je na ekranie urządzenia i użytkownik nawet nie musiał zakładać specjalnych okularów, aby dostrzec efekt trójwymiarowości.

Reklama

Zdecydowanie bardziej jednak w świadomości użytkowników zapisały się modele z serii G Flex (LG G Flex i LG G Flex 2) z zakrzywionym wyświetlaczem i samoleczącą się obudową, ponieważ coś takiego na rynek wprowadziło tylko LG. Co prawda smartfony nie odniosły spektakularnego sukcesu, ale pokazały, że Koreańczycy potrafią być innowacyjni.

Teraz jednak okazuje się, że pomysłowość projektantów z LG jest znacznie większa. Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opublikował bowiem nowy patent, który otrzymali Koreańczycy. Dotyczy on designu smartfona, który jest naprawdę futurystyczny. Tym bardziej, że producent wniosek złożył już w 2016 roku!

Jak możecie zobaczyć na poniższej grafice, bryła urządzenia sprawia wrażenie lekko jajowatej. Wynika to z faktu, że wyświetlacz nie jest płaski, tylko lekko wybrzuszony na środku, a jego górna i dolna część delikatnie zachodzi na (odpowiednią) krawędź. Co więcej, w pierwszym przypadku widoczne są również trzy wycięcia i możemy się tylko domyślać, co Koreańczycy chcieliby w nich umieścić. Trzy aparaty? A może dwa aparaty i głośnik? Albo aparat, głośnik i czujniki?

Tył smartfona jest natomiast całkowicie płaski, jednak uwagę zwraca moduł aparatu, który mógłby składać się nawet z czterech oczek. W 2016 roku wszystkich by to zaszokowało, w tym natomiast już nie aż tak bardzo, ponieważ jutro Samsung zaprezentuje pierwszy na świecie model z poczwórnym aparatem. Na pleckach nie zabrakło też czytnika linii papilarnych.

fot. UPSTO via Mobilekopen

Projektanci z LG bez wątpienia mieli dużą fantazję i sporo odwagi, projektując taki smartfon. Jego wzornictwo jest bowiem bardzo oryginalne i nie sposób go z tego powodu nie zauważyć. Gdyby Koreańczycy wprowadzili taką konstrukcję na rynek, bez wątpienia wszyscy zrobiliby wielkie oczy. Jedni ze zdziwienia, inni z uznania, a trzeci z niedowierzania.

Osobiście jednak wątpię, żeby LG zdecydowało się wykorzystać uzyskany patent w praktyce – smartfon w takim kształcie nijak nie wpisuje się w obecnie trendy i wypuszczenie na rynek takiej konstrukcji byłoby wielce ryzykownym posunięciem. A Koreańczycy w swojej aktualnej sytuacji nie mogą aż tak ryzykować.

Źródło: USPTO przez Mobielkopen