LG prezentuje smartfon G Flex z wygiętym ekranem i “samoleczącą się” obudową

Koreański koncern LG zaprezentował swój najnowszy produkt: smartfon G Flex z wygiętą obudową. Wyposażono go w 6-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,26 GHz, 2GB RAM, aparat fotograficzny 13 Mpix, kamerę internetową 2,1 Mpix oraz akumulator 3500 mAh. W zależności od miejsca pomiaru, grubość telefonu waha się między 7,9 a 8,7 mm. By oczyścić krawędzie i tchnąć powiew świeżości we wzornictwo, włącznik i przyciski do regulacji głośności zostały przeniesione na tylny panel, tuż pod obiektyw aparatu.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby jego kształt pasował do ludzkiej twarzy, w ten sposób zapewniając doskonałą jakość dźwięku podczas rozmowy. Ponadto, wygięty ekran ma potęgować przyjemność płynącą z oglądania filmów. Producent porównuje 6-calowy, wygięty wyświetlacz telefonu do 150-calowego ekranu kinowego. Technologia OLED, w której został wykonany ekran LG G Flex, charakteryzuje się doskonałymi parametrami. Być może zakrzywiony smartfon trzymany kilkanaście centymetrów od twarzy rzeczywiście potrafi zastąpić małe kino lub chociażby tablet.

Oprócz wygiętego ekranu, LG G Flex może pochwalić się obudową wykonaną z najnowocześniejszych, “samoleczących się” materiałów. Jak twierdzi producent, niewielkie rysy i odciski palców znikają samoczynnie po zaledwie kilku minutach. Miejcie jednak na uwadze, że mowa o niewielkich uszkodzeniach. Nie spodziewajcie się, że obudowa w magiczny sposób “wyleczy” poważne pęknięcie.

LG G Flex pojawi się na południowokoreańskim rynku w listopadzie. Nie wiadomo czy i kiedy smartfon opuści Azję.

via Engadget

Komentarze

 • bo1

  no ale czemu tylko 1280 x720 ? przecież jeżeli jak ty jest powiedziane ,uzytkowanie jest zalecana z bardzo bliska (filmy) to tym bardziej rozdzielczość powinna byc większa.Z drugiej strony kto pcha wielogigowe pliki na telefon…

 • PiŁa

  Na żadnej podstawce nie będzie można go ułożyć, gdyż USB i wyjście słuchawkowe jest u dołu. Ponieważ jest wygięty, więc przypuszczam żadne leczenie jego pleców nie pomoże. Przynajmniej po miesiącu będzie tam starty do plastiku obudowy.

 • grah

  … do tego można dodać jeszcze próbę pisania na klawiaturze przy leżącym na stole telefonie.
  Dokładne umazianie bardzo dokładnie przylegającego ekranu twarzą.
  A na deser rozgniecenie telefonu jak coś na nim się położy…

  Jak rozumiem i ten Flex i Round Samsunga to taki – show-off:because we can, a nie rzeczywiste zastosowanie tej technologii.

  • A może właśnie biega o to, żeby tak było – użyszkodnik rozgniecie/wyprostuje telefon a to będzie uszkodzenie mechaniczne i gwarancja tego nie obejmie.
   .
   Ciekawe jak w żywotnością tych modeli?

  • elcede

   jak dla mnie super sprawa, że powstały takie modele, a jeszcze lepiej, że 2 firmy inaczej podeszły do tematu. Teraz przy testach użytkowników wyjdzie, który rodzaj wygięcia się bardziej sprawdza (dla mnie teoretycznie Samsunga), jakie są plusy i minusy takiego zastosowania oraz co powinna posiadać wersja 2 tego telefonu.

   • pokulan

    Tyle, że wygięty smart samsunga nie wejdzie do sprzedaży :P Tabletowo jak zwykle w tyle :D

    • elcede

     A skąd takie informacje o wycofaniu ze sprzedaży? Bo ja przed chwila widziałem promocyjne wideo od Samsunga i sieci sk telecom

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona