LG jest gotowe na prawdziwą walkę o klienta z Samsungiem

Szykuje się interesujący pokaz sił

LG zawsze było tym „mniejszym” i „mniej znaczącym” producentem w porównaniu z rodzimym rywalem, czyli Samsungiem. Najwyraźniej jednak przyszedł w końcu czas, aby przestać chować głowę w piasek i na poważnie powalczyć z konkurentem o klienta.

Świadczą o tym krótkie, ale dosadne słowa wypowiedziane przez osobę blisko związaną z LG, iż jest ono w pełni gotowe stanąć w szranki z Samsungiem:

LG Electronics is ready to take on Samsung.

Co więcej, zostały one wypowiedziane w kontekście barcelońskich targów MWC 2016, podczas których LG planuje prezentację swojego głównego smartfona (z ang. major smaphone). Chodzić tu musi więc o nic innego, jak o flagowego G5. A co jeszcze ciekawsze, może się to stać 21 lutego (bowiem na ten dzień, na godzinę 14:00 LG zapowiedziało swoją konferencję), a więc dokładnie w tym samym dniu, w którym Samsung pokaże Galaxy S7 (choć w przypadku tego drugiego mówi się też o 20 lutego).

A day ahead of the official opening of the MWC, LG plans to unveil a new flagship mobile via a press event.

Dla przypomnienia, LG zaprezentowało światu zeszłorocznego flagowca, G4, pod koniec kwietnia 2015 roku, czyli blisko dwa miesiące po debiucie Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Był to świadomy krok z uwagi na obawę, że jego premiera może nie spotkać się z wystarczająco dużym zainteresowaniem, z powodu prezentacji high-endów przez Samsunga (i w sumie ich obawy były słuszne, gdyż jego flagowce zgarnęły dla siebie całą uwagę technologicznego świata).

W tym roku jednak LG postanowiło – jak już wspomniałem – nie chować głowy w piasek, tylko odważnie stanąć do walki z konkurentem. Decyzja, choć wielce ryzykowna, jest również godna podziwu. Szykuje się więc ciekawy pokaz sił – ciekawe tylko kto wyjdzie z niego zwycięsko, a kto będzie musiał podkulić ogon i pogodzić się z porażką.

Źródło: The Korea Times